خانه اخبار ۱۳ درصد از روس‌ها در خریدهای آنلاین از رمزارزها استفاده می‌کنند

۱۳ درصد از روس‌ها در خریدهای آنلاین از رمزارزها استفاده می‌کنند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
759

بسیاری از مردم روسیه با روش‌های پرداخت الکترونیکی آشنا بوده و احتمال بیشتر شدن آمار استفاده از رمزارزها در این کشور زیاد است.
معاملات رمزارزی به یک جایگزین پایدار برای پرداخت‌های الکترونیکی کنونی تبدیل می‌شوند و روسیه نیز از این روند مستثنی نیست. نتیجه‌ی یک نظر سنجی نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مردم روسیه شروع به استفاده از رمزارزها برای خرید‌های آنلاین کرده‌اند و بسیاری دیگر مایل به امتحان کردن این روش پرداخت هستند.

پرداخت با استفاده از رمزارزها
نتایج یک نظر‌سنجی که در آستانه‌ی تعطیلات کریسمس در میان ۹۲۴ شهروند کشور روسیه انجام شد، نشان می‌دهد که ۱۳ درصد از مردم روسیه از رمزارزها به منظور پرداخت هزینه‌ی خرید‌های خود در اینترنت استفاده می‌کنند. اگر چه ممکن است آمار اشاره شده در نگاه اول قابل توجه به نظر نرسد، اما نتایج این نظرسنجی که تمامی روش‌های پرداخت الکترونیکی را در بر می‌گیرد، نشان می‌دهد که فضای گسترش بیشتر وجود دارد.
برای مثال، ۱۸ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اعلام کردند که از سیستم‌های فرد به فرد(Peer-To-Peer) پرداخت تلفن همراه استفاده می‌کنند، ۳۸ درصد نیز اظهار کردند که برای پرداخت هزینه‌ی خرید‌های خود، به‌طور منظم از اپلیکیشن‌های پرداخت همانند Paypass، Apple Pay، Android Pay و Samsung Pay استفاده می‌کنند.

۱۳ درصد از روس‌ها در خریدهای آنلاین از رمزارزها استفاده می‌کنند
۱۳ درصد از روس‌ها در خریدهای آنلاین از رمزارزها استفاده می‌کنند

۴۸ درصد حساب بانکی در تلفن همراه داشته و ۵۶ درصد سیستم‌های جایگزین غیر بانکی را ترجیح می‌دهند. ۷۶ درصد اعلام کردند که از کیف پول‌های الکترونیکی برای خرید کالا و خدمات استفاده می‌کنند. این نظر‌سنجی نشان می‌دهد که بسیاری از شرکت‌کنندگان در این مطالعه به خوبی با تعدادی از روش‌های پرداخت دیجیتالی آشنا بوده و می‌توانند در آینده به‌سادگی به سوی استفاده از پلتفرم‌های پرداخت رمزارزی حرکت کنند.
اکثر شرکت‌کنندگان همانند دیگر کشور‌های با سیستم بانکی در حال توسعه، پرداخت با استفاده از کارت‌های اعتباری و یا انتقال مستقیم بانکی را تایید کردند. تقریبا نیمی از سوال شوندگان توسط آزمایشگاه کسپرسکی(Kaspersky Lab)، اعتراف کردند که به دلیل احساس نا‌امنی نسبت به دارایی‌هایشان در پرداخت‌های آنلاین احساس راحتی نمی‌کنند.

حتی کسانی که هیچ‌گاه دارایی دیجیتالی نداشته‌اند خواهان امتحان کردن این روش پرداخت هستند
رمزارزها با حذف واسطه‌ها و ارائه‌ی کنترل کامل بر دارایی‌ها یک روش جایگزین برای تامین امنیت دارایی‌های مالی ارائه می‌کنند. معاملات رمزارزی از جنبه‌های مختلف سریعتر، ارزانترو راحتتر بوده و نیز درجه‌ی بالایی از ناشناس بودن را ارائه می‌کنند.

احتمالا به همین دلیل ۵ درصد از شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی دیگر اعلام کردند که تمایل دارند پرداخت با استفاده از رمزارزها را امتحان کنند در حالی که در گذشته هیچ‌گاه مالک دارایی دیجیتالی نبوده‌اند. نتیجه‌ی این نظرسنجی که توسط بزرگترین سرویس پرداخت الکترونیکی روسی با نام Yandex Money با همکاری اداره‌ی فن‌آوری‌های دیجیتالی شهر مسکو انجام شد، در ماه گذشته منتشر گردید.

محققان دریافتند که ۳۴ درصد از ساکنان پایتخت روسیه، روش‌های پرداخت الکترونیک را ترجیح می‌دهند. از این میان، ۶۳ درصد این معاملات را به‌طور روزانه انجام می‌دهند. این گزارش نشان می‌دهد که آگاهی ناکافی و سردرگمی در زمینه‌ی رمزارزها بزرگترین موانع پذیرش گسترده‌تر این تکنولوژی به‌شمار می‌آید.
با وجود گسترش قابل توجه رمزارزها طی دو سال اخیر در روسیه، این حوزه همچنان قانون‌گذاری نشده است. در ابتدای سال جاری، سه لایحه برای نخستین بار در مجلس روسیه مطرح و تایید شدند، اما قانون‌گذاران همچنان در حال اعمال اصلاحات جزئی بر این لوایح هستند. بر این اساس تصویب پیش‌نویس اصلی قانون «دارایی‌های مالی دیجیتالی» تا فصل بهار به تعویق افتاد.

۱۳ درصد از روس‌ها در خریدهای آنلاین از رمزارزها استفاده می‌کنند
۱۳ درصد از روس‌ها در خریدهای آنلاین از رمزارزها استفاده می‌کنند

منبع:

https://goo.gl/VjpkfE

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

شروع در بازار ارزهای دیجیتال برای مبتدی ها

برای شما که علاقه مند به ورود در فضای ارزهای دیجیتال هستید و هیچ اطلاعی از این بازار نداری…