خانه اخبار کامپیوتر کوانتومی گوگل بیت کوین را تهدید نمی کند

کامپیوتر کوانتومی گوگل بیت کوین را تهدید نمی کند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
338

در خصوص نگرانی های اخیر در مورد توسعه رایانه های کوانتومی و تهدید آن برای بیت کوین، یکی از متخصصین معروف رمزارزها خیال همه را راحت کرد.
به گزارش (کوین تلگراف) و به نقل از بیتوبین، در تاریخ (۲ مهر)، «پیتر تاد»، از توسعه‌دهندگان سابق «بیت کوین کور (Bitcoin Core)، بحث‌های پیرامون گوگل و پیشرفت‌های این شرکت در زمینه توسعه یک رایانه کوانتومی و تاثیر آن بر ارزهای دیجیتال را شعله ور کرد.

گوگل طی مقاله‌ای که توسط فایننشال تایمز منتشر شد، اعلام کرد که موفق به ساخت رایانه‌ای شده که می‌تواند معادله‌ای که ۱۰,۰۰۰ سال وقت برای حلش لازم است را تنها در عرضه ۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه حل کند. در این مقاله آمده است:
تا جایی که می‌دانیم، این آزمایش نشان دهنده انجام اولین محاسبه‌ای است که امکان اجرای آنها تنها به‌وسیله یک پردازنده کوانتومی وجود دارد.
پردازش کوانتومی پیش‌تر باعث ایجاد بحث هایی در میان طرفداران ارزهای دیجیتال شده بود. برای مثال در سال ۲۰۱۷، یکی از متخصصین امر اعلام کرده بود که چنین دستگاه‌هایی می‌توانند امنیت بلاک چین بیت کوین را تهدید کند.
در اظهارنظری مشابه، تاد در توییتر خود نوشت که دستگاه اخیر گوگل و استفاده‌های آن در حوزه اقتصاد نمی‌تواند خطری را متوجه بیت کوین کند. او اذعان کرد:
این اتفاق مهمی نیست؛ چرا که پیشرفت‌های گوگل در حوزه رایانه‌های کوانتومی تنها نمونه‌ای ابتدایی از پردازش کوانتومی است و چنین دستگاهی به شکستن رمزنگاری بیت کوین ذره‌ای هم نزدیک نشده است.
او در ادامه نوشت:
در حال حاضر مشخص نیست که در عمل قدرت دقیق این رایانه‌ها چقدر است. این احتمال وجود دارد که اضافه شدن رایانه‌های کوانتومی باعث بالا رفتن نمایی هزینه‌ها شود.
اوایل ماه جاری گزارش‌هایی مبنی توسعه یک ارز دیجیتال مقاوم به پردازنده‌های کوانتومی توسط ناسا منتشر شد.

منبع:

yon.ir/zCqae

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…