خانه اخبار پشتیبانی مرورگر جدید اندرویدی اپرا از نسل سوم وب: قابلیت نمایش نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApp)

پشتیبانی مرورگر جدید اندرویدی اپرا از نسل سوم وب: قابلیت نمایش نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApp)

0 ثانیه خوانده شده
0
0
473

اپرا به تازگی از نسخه جدید مرورگر اندرویدی خود رونمایی کرده که علاوه بر برخورداری از کیف پول ویژه ذخیره ارز دیجیتال، امکان تعامل کاربر با نرم‌ افزارهای نامتمرکز موسوم به DApp را نیز فراهم می‌سازد.

چارلز همل (مدیرمحصول اپرا کریپتو) با اعلام این خبر به این نکته اشاره کرد که محصول جدید با هدف کاهش مشکلات مربوط به استفاده از رمزارزها در فضای آنلاین و نیز دسترسی به وب ۳ از طریق اپلیکیشن‌های ویژه طراحی شده است. اپرا امیدوار است این محصول بتواند به گسترش هر چه بیشتر وب ۳ کمک کند.

همل به این نکته نیز اشاره کرد که چون اتریوم بزرگ‌ترین اجتماع توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای نامتمرکز است، پشتیبانی از آن در این نسخه از مرورگر اپرا مد نظر قرار گرفته است.

کریستین کولوندرا (معاون اجرایی مرورگرها در اپرا) نیز گفت این حرکت با هدف شتاب‌بخشی به حرکت از سرمایه‌گذاری احتکارگونه بر روی رمزارزها به سمت استفاده از آن برای پرداخت‌های واقعی و تراکنش‌های روزمره انجام شده است. او می‌گوید: «اپرا بر این باور است که همه مرورگرها در نهایت داخل خود باید کیف پول ویژه رمزارز داشته باشند و همین امر به ایجاد مدل‌های جدید کسب‌وکار در وب می‌انجامد.

اپرا اولین بار چندی پیش، از اولین مرورگر وب در دنیا که دارای کیف پول ویژه رمزارزها است رونمایی کرد. همچنین نسخه آزمایشی مرورگر اندرویدی دارای کیف پول و نیز قابلیت نمایش نرم افزارهای نامتمرکز نیز در اواخر تابستان امسال عرضه شد.

وب۳ (Web 3.0) نشانگر نسلی جدید از شبکه با زیرساخت‌هایی توزیع‌شده است که با استفاده از فناوری بلاک چین، به تمرکززدایی می‌انجامد. رمزارزها نیز بخشی اساسی از این ساختار به شمار می‌روند. این پدیده می‌تواند به ایجاد تحولی عمیق در ساختار کنونی وب و دموکراتیزه‌تر شدن آن بیانجامد.

منبع:

https://goo.gl/yDyvJN

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…