خانه اخبار هلیو (Helio)در مقابل دریافت وثیقه رمزارزی، ارز فیات وام می‌دهد

هلیو (Helio)در مقابل دریافت وثیقه رمزارزی، ارز فیات وام می‌دهد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
164

یک شرکت استرالیایی که در شهر ملبورن(Melbourne) قرار دارد، هم اکنون روش جدیدی از وام‌ دهی با پشتوانه‌ی رمزارز را به مشتریان خود پیشنهاد می‌کند.شرکت Helio مجوز اعتبار استرالیا ACL را برای فعالیت کسب کرده است، این مجوز توسط کمیسیون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار استرالیا(ASIC) صادر شده است. در بازار نزولی کنونی مالکان دارایی‌های دیجیتالی می‌توانند با استفاده از این سیستم و دریافت وام، رمزارزهای خود را به امید روز‌های بهتر نگهداری کنند.

Helio چهار رمزارز بزرگ را به عنوان وثیقه می‌پذیرد. این پلتفرم هم‌اکنون بیت‌کوین(BTC)، اتریوم(ETH)،لایت‌کوین(LTC) و رمزارز شرکت ریپل (XRP) را پشتیبانی می‌کند. این شرکت طرح‌هایی با زمان باز پرداخت تا ۴۸ ماه و نرخ بهره‌ی APR 17 الی ۲۴ درصد که بر اساس ارزش وثیقه تعیین می‌شود را ارائه می‌کند.

هلیو (Helio) در مقابل دریافت وثیقه رمزارزی،ارز فیات وام می‌دهد
هلیو (Helio) در مقابل دریافت وثیقه رمزارزی،ارز فیات وام می‌دهد

مشتریان می‌توانند نسبت LTV (ارزش وام دریافت شده در مقابل ارزش دارایی‌های شما) را از میان گزینه‌های ۳۰، ۴۰ و۵۰ درصدی انتخاب کنند. برای مثال وام ۱۰ هزار دلاری استرالیا با LTV 30 درصدی به ۷٫۱۹ بیت‌کوین به عنوان وثیقه نیاز دارد. در این حالت نرخ بهره ۱۷ درصد و اقساط ماهیانه‌ برابر با ۳۵۰ دلار استرالیا(در حدود ۲۵۰ دلار آمریکا) خواهد بود.

در وب‌سایت https://heliolending.ioمحاسبه‌گری وجود دارد که می‌تواند طرح‌های مختلف وام را محاسبه نماید. حداقل مقدار وام برابر با ۱,۰۰۰ دلار استرالیا تعیین شده است. فرآیند درخواست وام با ارائه‌ی آدرس ایمیل صحیح آغاز می‌شود. برای تکمیل ثبت نام، متقاضیان باید لینک تاییدیه‌ را که توسط پلتفرم ارسال می‌گردد، پیگیری نمایند.

اخذ مجوز فعالیت مالی از نهاد‌های قانونی در استرالیا
بر اساس اظهارات جان اُشیا(John O’Shea) بنیانگذارHelio، این کمپانی اولین موسسه‌ی دارای مجوز در ارائه‌ی وام ‌های با پشتوانه‌ی رمزارز در استرالیا می‌باشد. وی معتقد است که بازار بزرگی برای دارایی ‌های دیجیتالی در این کشور وجود دارد. برخی برآورد‌ها نشان می‌دهد که شهروندان استرالیا روزانه در حدود ۲٫۸ میلیون دلار معاملات رمزارزی انجام می‌دهند

اُشیا در مصاحبه‌ای با Businessbuyinvest.com اعلام کرد که در حال حاظر تعداد خدمات دهندگان و شرکت‌هایی که قادر(و یا مایل) به پشتیبانی از بازار درحال رشد (رمزارزی) باشند، کافی نیست. به همین دلیل او این حوزه را فرصتی برای سرمایه‌گذاری می‌داند و فکر می‌کند که همچنان رقبای اندکی در این بخش‌ حضور دارند. این کار آفرین توضیح داد:
برخلاف موسسات سنتی ارائه دهنده‌ی وام، Helio می‌تواند به دارایی‌های دیجیتالی که توسط مشتریانش به کیف پول امن نگهداری وثیقه‌ها منتقل می‌شود، اتکا کند. در صورت قصور، این کمپانی می‌تواند رمزارزها را برای پوشش زیان وارده به فروش برساند. مشتریان Helio نیز به‌طور همزمان می‌توانند از حمایت‌های ارائه شده توسط ACL و ASIC و قوانین وضع شده بهره‌مند گردند.
بر اساس گزارش رسانه‌های استرالیایی، این کمپانی مجوز اعتبار خود را از کمپانی دیگری که این مجوز را در اختیار داشت(Cashflow Investment) به‌دست آورده است. مجوز ACL به Helio این امکان را می‌دهد تا به مشتریان خود گزینه‌های مطلوب‌تری را پیشنهاد نماید.

هلیو (Helio) در مقابل دریافت وثیقه رمزارزی،ارز فیات وام می‌دهد
هلیو (Helio) در مقابل دریافت وثیقه رمزارزی،ارز فیات وام می‌دهد

نظر شما در ارتباط با اعطای وام‌ که توسط رمزارز به عنوان وثیقه پشتیبانی می‌شود چیست؟

منبع:

http://bit.ly/2Eo8mOB

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

ادعای صرافی بیت‌استمپ: آیا نهنگ بزرگ باعث سقوط قیمت بیت کوین شد؟

   در دو روز گذشته قیمت بیت کوین، با حدود ۲۰ درصد کاهش در صرافی‌بیت‌استمپ از ۷۸۰۰ دلا…