خانه اخبار نمونه ای از کاربرد بلاک چین در عرصه بهداشت و درمان

نمونه ای از کاربرد بلاک چین در عرصه بهداشت و درمان

0 ثانیه خوانده شده
0
0
320

مراقبت بیمارمحور جان مردم را نجات می دهد؛ به کارگیری تکنولوژی در راستای افزایش تعامل بیماران، خانواده ها و جوامع باعث بهبود نتایج حاصل می شود.
در بسیاری از کشور ها، متخصصین مراقبت و درمان پزشکی، ساعات بسیاری را در محیط های استرس زا، ناکارآمد و به مراتب پیچیده برای مراقبت از بیماران می گذرانند. چنین فشارهایی باعث می شود آن طور که باید به نیازهای بیماران به عنوان اولویت اصلی پاسخ داده نشود.

تکنولوژی به کمک بیماران می آید
شرکت های بسیاری در تلاشند تا با استفاده از فناوری های نوین دیجیتالی، فضا را به صورتی که روش های درمانی ساده، هزینه های کمتر و نیز توانا ساختن بیمار برای مراقبت هر چه بهتر از خود و خانواده در آن وجود دارد، تبدیل کنند.

به کارگیری چنین نوآوری هایی در خدمات مراقبت از سلامت یک کشور می تواند منجر به بروز تغییرات موثر در نحوه ارائه این خدمات گردد. چنین فناوری های پیشرفته ای می توانند بیشترین کارایی را برای توانمند کردن بیمار داشته باشند؛ چرا که بیماران و پزشکان می توانند سلامت خود را در لحظه از هر کجای کشور و حتی خارج از کشور زیر نظر داشته باشند.

نمونه ای از کاربرد بلاک چین در عرصه بهداشت و درمان
نمونه ای از کاربرد بلاک چین در عرصه بهداشت و درمان

Curaizon و به کارگیری فناوری های نوین
Curaizon یک شرکت فعال در زمینه فناوری مراقبت پزشکی بریتانیایی است که از فناوری های خود برای حل مشکل مصرف نکردن دارو های تجویزی بیماران استفاده می کند.

دلایل متعددی وجود دارد که مردم دارو های خود را درست مصرف نمی کنند؛ از جمله دلایل ساده ای مثل فراموشی تا دلایل پیچیده تری چون عوارض جانبی، اثر بخشی یا حتی عدم تاثیر دارو.

فناوری های Curaizon تمامی این جوانب را در نظر گرفته و برای بیماران و مراقبان آن ها یاد آوری هایی را ارسال می کند. درواقع در زمان هایی که باید دارو ها مصرف شوند یا هر زمانی که پزشکان و دیگر مراقبان بیمار باید در جریان مسائل مصرف داروهای تجویزی قرار گیرند، به آن ها یادآوری می شود.

از نظر جنبه مراقبتی نیز پزشکان می توانند برنامه های درمانی را به گونه ای تغییر دهند تا برای بیماران داروهای موثر تر و با عوارض کم تر تجویز کنند.

شرکت های دارویی نیز می توانند از داده های مربوط به بیمار در گسترش درمان های بهینه تر، سریع تر و نیز با عوارض کم تر استفاده کنند. این امر هم به نفع بیماران و هم باعث کاهش هزینه های خدمات درمانی کشور خواهد شد.

نمونه ای از کاربرد بلاک چین در عرصه بهداشت و درمان
نمونه ای از کاربرد بلاک چین در عرصه بهداشت و درمان

ICO شرکت Curaizon
به عقیده Curaizon، تنها راهی که شرکت های دارویی، موسسات و محققان می توانند به این داده ها دست یابند، پیوستن به عرضه اولیه کوین Curaizon ICO و خرید توکن های CTKN CuraTokens می باشد.

پیروی نکردن از دستورات پزشکی در سراسر دنیا سالانه به ۵۰ درصد رسیده و حدود ۷۰۰ میلیارد دلار هزینه می برد. این آمار ها حاکی از آن هستند که افزایش دادن میزان پیروی از این دستورات باید به عنوان یک اولویت برای خدمات پزشکی کشور ها برای رسیدگی بهتر و موثر تر قرار گیرد.

با به کارگیری فناوری های Curaizon، خدمات درمانی کشور ها نیز می توانند ضمانت کنند که با توجه به ویژگی های شخصی، نیاز ها، ترجیحات و شرایط دو طرف پروسه درمان، از بیماران مراقبت صحیحی صورت می گیرد. این امر خود باعث مراقبت بهینه تحت شرایط مطلوب می گردد.

بلاک چین و درمان
Curaizon با به کارگیری فناوری بلاک چین برای ارائه فناوری های خود و نیز نجات جان مردم تلاش می کند. ابزار های تحلیل داده استاندارد و ارتقا یافته Curaizon می تواند برای پیش بینی های پزشکی، مدیریت ارتباط بیمار، مدیریت مراقبت پزشکی و نیز اندازه گیری میزان موثر بودن درمان های مشخص، مفید واقع شود.

افزایش میزان داده ها نیز منجر به درک بهتر علوم سلامت از طبیعت دقیق بیماری ها و هم چنین گسترش راه های درمان شخصی می گردد. استفاده از چنین فناوری های جدیدی تاکید زیادی بر راهکار های پیشگیرانه در سلامت و درمان بیمار محور دارد.

منبع:

http://bit.ly/2E8ZnR4

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

هاوینگ بر روی قیمت بیت کوین تاثیری نخواهد داشت!

ارائه نظرات مختلف در مورد نصف شدن پاداش استخراج بلاک بیت کوین (هاوینگ/Halving) همچنان ادام…