خانه اخبار نتایج یک تحقیق: نهنگ‌های بیت کوین مقصر نوسانات آن نیستند !

نتایج یک تحقیق: نهنگ‌های بیت کوین مقصر نوسانات آن نیستند !

0 ثانیه خوانده شده
0
0
170
نهنگ های بیت کوین

در پژوهش جدید انجام‌شده مشخص شده که نهنگ های بیت کوین مقصر نوسانات آن نیستند. توسط شرکت تحقیقات بلاک چین Chainalysis مشخص‌شده است که نوسانات بیت کوین تقصیر نهنگ‌های بیت کوین نیست. این مطالعه بر روی ۳۲ کیف پول بزرگ با حجم بالغ‌بر ۱ میلیون بیت کوین و به ارزش ۶٫۳ میلیارد دلار انجام‌شده است.

نهنگ‌های بیت کوین، سرمایه‌گذاران فردی یا نهادهایی هستند که مقدار بسیار زیادی از این ارز دیجیتال را نسبت به دیگران در اختیاردارند و همین‌طور گفته می‌شود که نوسانات بازار به‌وسیله آن‌ها انجام می‌شود.

در جریان تحقیق، شرکت ۳۲ کیف پول مورد تحقیق را به چهار گروه تقسیم کرد. فعال ترین دسته شامل ۹ کیف پول متعلق به معامله گران است که به طور مرتب معاملات و تراکنش های خود را در صرافی ها انجام می دهند. این گروه از صاحبان ارز دیجیتال بیش از ۳۳۲،۰۰۰ کوین را که بیش از ۲ میلیارد دلار ارزش دارند، در اختیار دارند، اما تنها یک سوم از کیف پول های مورد تحقیق را در اختیار دارند. به نظر می رسد اکثر این معامله گران در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شده اند.

گروه دوم توسط ماینرها و پیشگامان اولیه بازار بیت کوین نشان داده شده است که شامل ۱۵ کیف پول مختلف هستند که مجموع ۳۳۲،۰۰۰ بیت کوین را تشکیل داده است. گزارشات حاکی از فعالیت بسیار پایین معاملات در این کیف پول‌ها است ، هرچند که گزارش می گوید که بسیاری از آنها از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، زمانی که قیمت بیت کوین افزایش یافت، بسیاری از آنها را به فروش رساندند.

نهنگ های بیت کوین
نهنگ های بیت کوین

دو دسته باقی مانده شامل سه کیف پول “تبهکار” با بیش از ۱۲۵،۰۰۰ بیت کوین و ۷۹۰ میلیون دلار ارزش دارایی است و “کیف پول های “ گم شده که شامل ۲۱۲ هزار کوین به ارزش ۱٫۳ میلیارد دلار را در بر می گیرد. این مطالعه نشان می دهد که از سال ۲۰۱۱، هیچ نوع معاملاتی از کیف پول های “گمشده” صورت نگرفته است.

تجزیه و تحلیل های انجام شده نشان داد که نهنگ های بیت کوین نوسانات را تشدید نمی کنند، زیرا در طی کاهش عمده قیمت در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ جزو خریداران خالص بیت کوین بودند. در ادامه آمده است:

“این فعالیت خالص نشان می دهد که نهنگ های تجاری بیت کوین تراکنش های سنگینی برای فروش بیت کوین نداشته اند، بلکه به عنوان خریدارهای بیتکوین از مبادلات اواخر سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بود.
این نشان می دهد که نهنگ های تجاری با خرید بیت کوین در هنگام سقوط آن بیشتر از این که عامل بی ثباتی تلقی شوند پایداری و ثبات بازار کمک کرده اند.

اواخر دسامبر ۲۰۱۷، پس از افزایش قیمت بیت کوین که مرز ۱۹،۰۰۰ دلار را رد کرده بود، جامعه بیت کوینی ها نگران شد ، اگر ۱۰۰۰ نفر که ۴۰ درصد از مجموع بیت کوین موجود را به در اختیار داشتند، نگران هستند.
اما باید در نظر داشت که اگر حرکت جمعی نهنگ های بیت کوین برای فروش با یکدیگر هماهنگ شود، فروش سکه ها به اندازه کافی برای ایجاد اشتیاق در بازار، می تواند قیمت ها را به نفع دیگر معامله گران خاص کاهش دهد.

به عقیده کایل سامانی:
مدیرعامل اجرایی مولتی‌کوین کپیتال، دراین‌باره چند صد نفر وجود دارند که احتمالاً با یکدیگر نیز می‌توانند ارتباط برقرار کنند و محتمل است که این اتفاق نیز تاکنون افتاده باشد.

منبع: cointelegraph

گردآوری و تنظیم: فروزان فلاحت پیشه

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

ادعای صرافی بیت‌استمپ: آیا نهنگ بزرگ باعث سقوط قیمت بیت کوین شد؟

   در دو روز گذشته قیمت بیت کوین، با حدود ۲۰ درصد کاهش در صرافی‌بیت‌استمپ از ۷۸۰۰ دلا…