خانه آموزش بلاکچین اتریوم منتال‌مارکت : فروش همه چیز با ارز دیجیتال

منتال‌مارکت : فروش همه چیز با ارز دیجیتال

0 ثانیه خوانده شده
0
0
570

یک فروشگاه آنلاین روسی که به تازگی کار خود را شروع کرده و محصولات و خدمات با ارزهای دیجیتال در آن قیمت‌گذاری می‌شوند، در چند ماه اخیر توانسته مشتریان زیادی بیابد. کاربران می‌توانند آگهی‌های خود را در این وب‌سایت که منتال‌مارکت (mentalmarket) نام دارد منتشر کنند.

منتال‌مارکت شباهت زیادی به سایر وب‌سایت‌های عرضه‌کننده آگهی‌های طبقه‌بندی شده دارد، با این تفاوت که همه آگهی‌ها با قیمتی در قالب ارزهای دیجیتال عرضه می‌شوند. امکان قیمت‌گذاری با رمزارزهای رایج نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، اتر، لایت کوین، زی کش، ریپل و نیز دش در منتال‌مارکت وجود دارد. همچنین برای سهولت کار، قیمت‌ها با دلار آمریکا نیز نمایش داده می‌شود.

طرفداران رمزارزها در روسیه استقبال خوبی از این سامانه به عمل آورده‌اند و طیف متنوعی از خدمات و محصولات در آن جای گرفته است. کاربران می‌توانند محصولات مرتبط با ارزهای دیجیتال نظیر تجهیزات سخت‌افزاری استخراج و یا دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین را از این سامانه خریداری کنند. همچنین امکان خرید زمین و یا حتی گوسفند نیز در منتال‌مارکت وجود دارد. گفتنی است چندی پیش یک کاربر از تاشکند گوسفندی را با قیمت ۰/۰۷۴ بیت کوین در این وب‌سایت به فروش رساند.

یک فروشنده خودروی آئودی در سنت پترزبورگ (دومین شهر بزرگ روسیه) نیز به تازگی به این سامانه روی آورده است. قیمت یک آسودی مدل ای۳ (A3) در منتال‌مارکت ۲۳۰ اتر است.

منتال‌مارکت : فروش همه چیز با ارز دیجیتال
منتال‌مارکت : فروش همه چیز با ارز دیجیتال

کیریل اسکوتنیکف (مدیر ارشد مالی منتال‌مارکت) می‌گوید که یکی از دلایل روند نزولی قیمت در بازار رمزارزها، فاصله میان بازار و فناوری رمزارزهاست. او می‌گوید: ماموریت ما این است که استفاده از ارزهای دیجیتال را به امری معمول و مشابه استفاده از کارت‌های بانکی برای افراد بدل کنیم. برای این کار باید طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات را عرضه کرده و زیرساخت ‌های لازم برای تعامل با ارزهای دیجیتال را برای تعداد زیادی از کاربران فراهم سازیم.

استفاده از منتال‌مارکت صرفا برای شهروندان فدراسیون روسیه و نیز کشورهای مشترک المنافع (عضو شوروی سابق) امکان‌پذیر است. کاربران می‌توانند با استفاده از حساب تلگرام خود وارد این سامانه شوند. بر خلاف دارک نت و سامانه‌ای نظیر سیلک رود که هر محصول غیرمجازی در آن عرضه می‌شود، امکان فروش محصولات و خدمات غیرقانونی در روسیه در منتال‌مارکت وجود ندارد.
منتال‌مارکت قرار است امکان امتیازدهی به فروشندگان را نیز به سامانه خود اضافه کند. این امر به افزایش اعتماد کاربران می‌انجامد.

منبع:

https://goo.gl/CggQHy

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اتریوم

بررسی کنید

هاوینگ بر روی قیمت بیت کوین تاثیری نخواهد داشت!

ارائه نظرات مختلف در مورد نصف شدن پاداش استخراج بلاک بیت کوین (هاوینگ/Halving) همچنان ادام…