خانه اخبار معرفی ۵۰ شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند

معرفی ۵۰ شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
574

راه ها برای بهره بردن از فناوری بلاکچین وجود دارد. برخی از شرکت‌‌های عمومی و بزرگ دنیا، علیرغم سرمایه گذاری مستقیم در استارتاپ‌‌های بلاکچین، حال خود پا در این عرصه گذاشته‌اند. در واقع، نگاه دقیق‌‌تری به لیست برترین کمپانی‌‌های جهان که توسط فوربز گلوبال ۲۰۰۰ (Forbes Global 2000) منتشر شده، نشان می‌‌دهد که نه تنها ده شرکت برتر جهان در حال کاوش در بلاکچین هستند، بلکه حداقل ۵۰ عنوان از برترین نام‌‌ها در این لیست، با تاثیر از بیت کوین، ردپاهای خود را بر این تکنولوژی به جا گذاشته‌‌اند.


۵۰) شرکت امریکن اکسپرس (American Express Company)
علامت تیکر: AXP
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۳۷٫۶۵ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت عظیم اعتباری که رتبه ۱۹۹ را در گلوبال ۲۰۰۰ دارد، در حال تست استفاده از بلاکچین است تا بتواند به فروشندگان خود در پاداش‌‌های مالکیت (membership rewards) قدرت و نفوذ بیشتری را بدهد.

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند

۴۹) بانکو بیلبائو ویسکایا آرژانتین، (S.A. (550190) (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria علامت تیکر S.A.
آدرس: اسپانیا
میزان فروش: ۲۹٫۲۴ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این بانک که در گلوبال ۲۰۰۰ رتبه ۱۱۶ را دارد، اعلام کرده است که با استفاده از اتریوم و هایپرلجرفابریک (Hyperledger Fabric) یک وام شرکتی ۷۵ میلیون یورویی را بسته است.

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند
۴۸) گروه مالی میزوهو ۸۴۱۱ (Mizuho Financial Group )
آدرس: ژاپن
فروش: ۲۹٫۷۳ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت که در طیف بزرگی از پروژه‌‌های بلاکچین جزو اولین پیشگامان بوده است، هم اکنون رتبه ۱۱۴ در گلوبال ۲۰۰۰ را دارد و بر اساس گزارشی از کوین‌‌دسک (CoinDesk) ارزش آن با استعفای رئیس بلاکچین آن کمی سقوط کرد.

۴۷) بیلیتون لیمیتد BHP (6144469) (BHP Billiton Limited
آدرس: استرالیا
فروش: ۴۱٫۲۳ میلیارد
نقش در بلاکچین: این شرکت که غالبا بزرگترین شرکت استخراج جهان نامیده می‌‌شود، صد و هشتمین شرکت بزرگ در لیست گلوبال ۲۰۰۰ بوده و هم اکنون در حال جستجوی آن است که بداند چگونه بلاکچین می‌‌تواند به زنجیره عرضه این شرکت کمک کند.

۴۶) شرکت اوراکل (ORCL) (Oracle Corporation )
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۳۹٫۴۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: از زمان پیوستن اسن شرکت به هایپرلجر فابریک در سال ۲۰۱۷، در لیست گلوبال ۲۰۰۰ رتبه صد و هفتمین شرکت بزرگ را دریافت کرده، در حال فراهم‌‌آوردن آماده‌‌سازی‌‌های لازم برای اجرای پلتفرم بلاکچین سرمایه گذاری خود است.

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند

۴۵) تنسنت هولدینگ Ltd (BMMV2K) (Tencent Holdings Ltd
آدرس: چین
فروش: ۳۵٫۲۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: در اوایل امسال، این شرکت در لیست گلوبال ۲۰۰۰ رتبه ۱۰۵ را بدست آورد و اعلام کرد که با اداره مالیات دولتی شنزن (Shenzhen State Taxation Bureau) در خصوص بلاکچین و مالیات همکاری می‌‌کند.

۴۴) گروه AIA (B4TX8S) (AIA Group
آدرس: هنگ‌‌کنگ
فروش: ۳۱٫۲۹ میلیارد
نقش در بلاکچین: این شرکت عظیم بیمه، با رتبه ۹۳ در گلوبال ۲۰۰۰، سال گذشته با استفاده از هایپرلجر فابریک، یک پاتفرم بانکی-بیمه‌‌ای را معرفی کرد، و اکنون شتاب دهنده بلاکچین خود را اداره می‌‌کند.

۴۳) گروه هولدینگ علی‌‌بابا
( Ltd. (BABA) (Alibaba Group Holding
آدرس: چین
فروش: ۳۷٫۸۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت عظیم تجارت الکترونیکی با رتبه ۸۱ در گلوبال ۲۰۰۰، یک زنجیره تامین غذایی را آغاز کرده و همچنین برنامه ریزی کرده است تا در یک تکنولوژی سری A 14 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند

۴۲) مت‌‌لایف (Inc. (MET) (MetLife, Inc
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۶۴٫۰۸ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت عظیم بیمه‌‌ رتبه ۷۸ را در گلوبال ۲۰۰۰ بدست آورده، با شرکت IBM و شرکت بیمه تکنولوژیکی ماجسکو (Majesco) در ساخت یک پلتفرم بلاکچین برای بیمه شراکت کرده است.

۴۱) فیسبوک (Inc. (FB) (Facebook Inc.
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۴۴٫۵۹ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت هفتاد و هفتم در لیست گلوبال فوبز ۲۰۰۰، در رابطه با مشارکت در چندین مورد مربوط به بلاکچین، نقشه‌‌های شرکت خود را توضیح داده است.

۴۰) پرودنشال فایننشال (PRU) (Prudential Financial )
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۶۱٫۱۳ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: شرکت عظیم شماره ۷۳ در لیست گلوبال ۲۰۰۰ که عموما در پشت صحنه فعالیت می‌‌کند، یکی از پشتیبانان تاثیرگذار Digital Currency Group است.

۳۹) شرکت والت دیزنی (DIS) (Walt Disney Company)
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۵۶٫۸۳ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: هنگامی که این شرکت عظیم سرگرمی یک راه حل درونی بلاکچین را معرفی کرد، کارکنان دراگون‌‌چین (Dragonchain) استارت آپ خود را آغاز کرده تا این پلتفرم را معرفی و گسترش دهند.

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند
۳۸) آی بی ام (IBM)
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۸۰٫۰۶ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت عظیم که رتبه ۶۷ را در لیست گلوبال ۲۰۰۰ داراست، هایپرلجر فابریک متن-باز و مشهوری را دارد، و همچنین قدرت اصلی و محرک چندین نوآوری بلاکچین است.
۳۷) شرکت خودروسازی فورد (F)
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۱۵۹٫۵۹ میلیارد
نقش در بلاکچین: این شرکت اتومبیل سازی عظیم که رتبه ۶۷ را در گلوبال ۲۰۰۰ کسب کرده است، در پیاده سازی یک گروه تحقیقاتی بلاکچین برای صنعت خودروسازی شریک بوده است، همچنین دارای حق انحصار کنترل ترافیک است.

۳۶) پرودنشال(۷۰۹۹۵ (Prudential
آدرس: انگلستان
فروش: ۱۱۱٫۴۶ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت رتبه ۶۶ را در گلوبال ۲۰۰۰ بدست آورده و هچنین با شرکت مخابراتی سنگاپوری استارهاب شراکت کرده تا یک پلتفرم بلاکچین-محور معاملاتی را برای تجارت‌‌های کوچک بسازد.

۳۵) اینتنسا سانپائولو S.p.A (407683) (Intesa Sanpaolo) S.p.A
آدرس: ایتالیا
فروش: ۴۲٫۵۲ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: با رتبه ۶۱ در گلوبال ۲۰۰۰، این بانک ایتالیایی جزو رهبران استفاده ازبلاکچین‌‌های عمومی است. و این بلاکچین‌‌ها شامل اسناد برچسب زمانی و بیت کوین و اتریوم برای مشتقات است.

۳۴) گروه گلدمن ساکس(Inc. (GS) (Goldman Sachs Group Inc
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۴۲٫۶۹ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این بانک که دارای رتبه ۶۰ در گلوبال فوربس است، می‌‌خواهد تا جایگاه معاملاتی بیت کوین خود را افتتاح کند.

۳۳) گروه( ING (BZ5739) (ING Group
آدرس: هلند
فروش: ۵۶٫۵۸ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این گروه با رتبه ۵۶ در لیست گلوبال ۲۰۰۰، راه حل‌‌های نرم‌‌افزاری متن-بازی را طراحی کرده است که به محافظت از هویت کاربر کمک می‌‌کنند.

۳۲) شرکت آمازون ( Inc. (AMZN) (Amazon.co
آدرس: ایلات متحده
فروش: ۱۹۳٫۱۹ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: رتبه این شرکت بازرگانی الکترونیکی عظیم در گلوبال ۲۰۰۰، ۵۳ است، که در رابطه با تعدادی از بلاکچین‌‌ها، یکپارچگی ابری را ارائه می‌‌دهد، همچنین اخیرا با استارت آپ اتریومی کانسن‌‌سیس (ConsenSy) به شراکت پرداخته است.

 

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند
۳۱) زیمنس (AG (572797) (Siemens AG
آدرس: آلمان
فروش: ۹۴٫۴۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت صنعتی عظیم رتبه ۵۱ را در گلوبال ۲۰۰۰ کسب کرده و در LO3 سرمایه گذاری کرده است. LO3 یک استارت آپ انرژی است که به همسایگان خود کمک می‌‌کند تا انرژی خورشیدی را به طور مستقیم و از یکدیگر خرید و فروش کنند.

۳۰) مورگان استنلی (MS) (Morgan Stanley )
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۴۵٫۵۹ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: علیرغم شفاف‌‌سازی قراردادهای بیت کوین برای مشتریان، شرکت پنجاهم در لیست گلوبال ۲۰۰۰ همچنین از تاثیرات منفی استخراج بیت کوین بر طبیعت گزارشی را طرح نموده است.

۲۹) شرکت‌‌ اینتل (INTC) (Intel Corporation )
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۶۴٫۰۳ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت رتبه ۴۹ را در گلوبال ۲۰۰۰ بدست آورده است. دستاوردهای این شرکت در رابطه با پلتفرم بلاکچین ساتوث (Sawtooth) و به کنسرسیوم هایپرلجر بوده، همچنین بر این مساله تمرکز دارد که چگونه سخت‌‌افزار می‌‌تواند به بلاکچین کمک کند.

۲۸) نستل (۷۱۲۳۸۷) (Nestle)
آدرس: سوئیس
فروش: ۹۱٫۲۳ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت عظیم غذایی سوئیسی رتبه ۴۸ را در گلوبال ۲۰۰۰ بدست آورده، و همچنین بخشی از کنسرسیومی است که با IBM کار می‌‌کند.هدف از این کنسرسیوم حذف میانجی‌‌های غیرضروری از فرآیند ارسال کالاها است.

۲۷) شربانک راشا (۴۷۶۷۹۸ (Sberbank Russia)
آدرس: روسیه
فروش: ۴۶٫۳۳ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: رتبه ۴۷ بزرگترین شرکت عمومی در گلوبال ۲۰۰۰٫ این شرکت آزمایشگاه بلاکچین خود را در ۲۰۱۷ راه‌‌اندازی کرد و اکنون در حال همکاری با امنیت سپرده‌‌گذاری روسیه است. هدف این کار بررسی ارتباطات شرکتی بلاکچین است.

۲۶) فیزر (PFE) (Pfizer)
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۵۲٫۶۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت دارویی عظیم با رتبه ۴۴ در گلوبال ۲۰۰۰، مراحل اولیه پروژه خود با کرانیکلد (Chronicled) را طی می‌‌کند. کرانیکلد یک استارت آپ بلاکچین برای زنجیره‌‌های تامین است.

۲۵) بانک رویال کانادا (RY) (Royal Bank of Canada )
آدرس: کانادا
فروش: ۴۰٫۴۹ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: علاوه بر بررسی شماری از راه حل‌‌های بلاکچین، این بانک رتبه ۴۲ را در گلوبال ۲۰۰۰ دارد. اوایل امسال، یک گواهی حق انحصار را برای اتوماتیک‌‌سازی ثبت اعتبارات، تایید کرد.

۲۴) (Anheuser-Busch InBev (ABI-BE
آدرس: بلژیک
فروش: ۵۶٫۳۶ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: با رتبه ۴۲ در گلوبال ۲۰۰۰، این شرکت (که سازنده بادویزر (Budweiser) نیز هست) اعلام کرده که بر روی یک پلتفرم بلاکچین و با هدف ساده سازی تدارکات حمل و نقل، کار می‌‌کند.

۲۳) گروه مالی میتسوبیشی (UFJ (8306) (Mitsubishi UFJ Financial Group
آدرس: ژاپن
فروش: ۵۱٫۷۶ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت که رتبه ۳۷ را در گلوبال ۲۰۰۰ کسب کرده است، در ۲۰۱۷ به شبکه پرداخت‌‌های ریپل پیوست. همچنین برای اجرای راه حل بلاکچین خود در سال آینده برنامه‌‌ریزی کرده است.
۲۲) شرکت کامکست (CMCSA) (Comcast Corporation)
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۸۶٫۸۶ میلیارد دلارنقش در بلاکچین: رتبه این شرکت عظیم مخابراتی در گلوبال ۲۰۰۰، ۳۴ است. از Boldstart Ventures پشتیبانی می‌‌کند. Boldstart Ventures در پروژه‌‌های استارت آپ‌‌های بلاکچین سرمایه گذاری می‌‌کند.

۲۱) گروه( AXA (AXA Group
آدرس: فرانسه
فروش: ۱۴۹٫۹ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: این شرکت عظیم بیمه‌‌ که رتبه ۳۳ را در گلوبال ۲۰۰۰ بدست آورده است، پلتفرم قرارداد هوشمند خود را با نام Fizzy اجرا کرد. این پلتفرم برای انجام پرداخت‌‌های اتوماتیک بیمه هوایی از اتریوم استفاده می‌‌کند.

۲۰) بانکو سانتادر (۵۷۰۵۹۴) (Banco Santander)
آدرس: اسپانیا
فروش: ۵۶٫۰۷ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: شرکت ۳۱م در لیست گلوبال ۲۰۰۰٫ این شرکت در ریپل (Ripple) و Digital Asset Holdings سرمایه گذاری کرده و همچنین نرم‌‌افزار پرداخت خود را با استفاده از تکنولوژی ریپل راه‌‌اندازی کرده است.

۱۹) دایملر(AG (552902) (Daimler AG
آدرس: آلمان
فروش: ۱۹۳٫۲۲ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: سازنده مرسدس بنز با رتبه ۲۹ در گلوبال ۲۰۰۰، آزمایش ارز رمز خود را آغاز کرده است. این شرکت همچنین در سال گذشته، ۱۰۰ میلیون یورو سهام شرکتی را با استفاده از اتریوم صادر کرد.

۱۸) والمارت (WMT) (Walmart)
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۵۰۰٫۳۴ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت مواد غذایی جهانی رتبه ۲۴ را در گلوبال ۲۰۰۰ کسب کرده است. والمارت یک نمونه اولیه از هایپرلجر فابریک را بر روی زنجیره تامین گوشت خوک اعمال کرد. همچنین فعالیت بلاکچین خود را به سایر زنجیره‌‌های تامین گسترش داده است.

۱۷) شرکت آلفابت(GOOGL) (Alphabet Inc.)
آدرس: ایالات متحده
فروش: ۱۱۷٫۸۸ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: رتبه این موتور جستجوگر عظیم در گلوبال ۲۰۰۰، ۲۳ است. علاوه بر تعدادی سرمایه گذاری بلاکچین، این شرکت بر روی پروژه‌‌های بلاکچین خود نیز فعالیت می‌‌کند. ۱۶) آلیانز( SE (523148) (Allianz SE مکان: آلمان فروش: ۱۲۲٫۵۵ میلیارد دلار نقش در بلاکچین: رتبه این شرکت در گلوبال ۲۰۰۰، ۲۲ است. علاوه بر ساخت نمونه اولیه “بیمه خود” (self-insurance) شرکت آلیانز در حال بررسی یک توکن برای انتقال ارزش است.

۱۵) شرکت مایکروسافت (MSFT) (Microsoft Corporation)
آدرس: ایالات متحده فروش: ۱۰۳٫۳۱ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: رتبه ۲۰ در گلوبال ۲۰۰۰٫ این شرکت نرم‌‌افزاری عظیم یکی از اولین‌‌ها در کسب درآمد از طریق خدمات بلاکچین بوده، و اکنون از طریق پلتفرم ایژر (Azure) خود بر روی چندین بلاکچین کار می‌‌کند.

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند

۱۴) (۷۳۰۹۶۸ BNP Paribas SA
آدرس: فرانسه فروش: ۱۱۷٫۷۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: رتبه این بانک در گلوبال ۲۰۰۰، ۱۹ است. این بانک فرانسوی با “چهار شرکت اصلی” حسابداری EY کار می‌‌کند. استفاده این بانک از بلاکچین برای عملیات مالی داخلی است.
۱۳) شرکت الکترونیکی سامسونگ (۶۷۷۱۷۲) (Samsung Electronics Co.)
آدرس: کره جنوبی فروش: ۲۲۴٫۶۴ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: رتبه سامسونگ در لیست گلوبال ۲۰۰۰، ۱۴ است.سال گذشته، این شرکت الکترونیکی بزرگ پلتفرم نکست‌‌لجر (Nexledger) خود را معرفی کرد که هدف آن پیگیری زنجیره‌‌های تامین جهانی است.

۱۲) شرکت اتومبیل سازی تویوتا (۷۲۰۳) (Toyota Motor Corp.)
آدرس: ژاپن فروش: ۲۶۵٫۱۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت یکی از اعضای اصلی کنسرسیوم پویایی بلاکچین (Blockchain Mobility Consortium) است. این غول تولید کننده همچنین بر روی این مساله کار می‌‌کند که چگونه پرداخت‌‌های بلاکچین می‌‌تواند خودروهای خودران (self-driving) را فعال کند.

۱۱) شرکت رویال داچ شِل (B03MM4) (Royal Dutch Shell Plc.)
آدرس:هلند فروش: ۳۲۱٫۷۷ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت بزرگ نفتی که در شرکت توسعه بلاکچین و بلاکچین کاربردی (Applied Blockchain) سرمایه گذاری می‌‌کند، هم اکنون در حال همکاری با BP با هدف تولید پلتفرم کالاهای انرژی است.

۱۰) شرکت بیمه پینگ آن (B01FLR) (Ping An Insurance Company)
آدرس: چین فروش: ۱۴۱٫۶۲ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این شرکت بزرگ بیمه عضو گروه دفتر کل توزیع شده (R3 (distributed ledger group بوده، با سایر شرکت‌‌های بیمه در راستای بررسی بلاکچین همکاری می‌‌کند.

۹) بانک آف چاینا( Ltd. (B15456) (Bank of China Ltd.
آدرس:چین
فروش: ۱۱۸٫۱۵ میلیارد دلار
نقش در بلاکچین: این بانک چینی برای آزمایش عملیات مالی توسط تکنولوژی بلاکچین، با شرکت تکنولوژیکی عظیم تنسنت (Tencent) همکاری کرده است. بانک آف چاینا، بر اساس گزارش کوین‌‌دسک همچنین چندین حق انحصار مربوطه را ثبت کرده است.

۸) شرکت اپل (AAPL) (Apple Inc.)
آدرس:ایالات متحده فروش: ۲۴۷٫۵۳ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: این شرکت بزرگ کامپیوتری حق انحصار استفاده از تکنولوژی بلاکچین را بر داده‌‌های برچسب زمانی ثبت کرده است.

معرفی 50 شرکت برتری که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند
۷) شرکت ولرز فارگو (WFC) (Wells Fargo & Company)
آدرس: ایالات متحده فروش: ۱۰۲٫۰۶ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: این بانک یکی از اولین اعضای کنسرسیوم دفتر کل توزیع شده R3 بوده، همچنین در حال کمک به یافتن راه ساده تری برای پیگیری رهن‌‌های خانگی ایمن است.

۶) بانک امریکا (BAC) (Bank of America)
آدرس: ایالات متحده فروش: ۱۰۲٫۹۸ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: این سیستم عظیم بانکی یکی از نیرومندترین دارنده‌‌های حق انحصار در تکولوژی بلاکچین بوده، و هچنین در حال فعالیت بر روی اتوماتیک کردن فرآیند ساخت اعتبار نامه با استفاده از بلاکچین اتریوم است.

۵) بانک کشاورزی چین (B60LZR) (Agricultural Bank of China )
آدرس: چین فروش: ۱۲۹٫۳۴ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: این بانک دولتی هم اکنون در حال کار بر روی یک شبکه غیر متمرکز است. هدف این کار ارائه وام‌‌های کشاورزی مطمئن به تاجران تجارت الکترونیک است.

۴) شرکت برکشایر هاتاوی (BRK.B) (Berkshire Hathaway Inc.)

آدرس: ایالات متحده

فروش ۲۳۵٫۱۶ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: شرکت راه آهن BNSF که شرکت تابعه برکشایر است و همچنین Richline Group که شرکت تابعه جواهرات قیمتی است، با هم در حال بررسی بلاکچین برای عرضه مستقیم زنجیره‌‌های تامین خود هستند.

۳) شرکت جی پی مورگان چِیس (JPM) (JPMorgan Chase & Co.)
آدرس: ایالات متحده

فروش: ۱۱۸٫۱۸ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: از زمان توسعه پلتفرم بلاکچین به جامعه متن-باز، تعدادی از توسعه دهندگان ابراز علاقه خود را نشان داده‌‌اند، که در این میان می‌‌توان به شرکت عظیم اطلاعاتی IHS Markit اشاره کرد.

۲) شرکت بانکداری ساخت و ساز چین (B0LMTQ) (China Construction Bank Corporation)
آدرس: چین

فروش: ۱۴۳٫۲ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: CCB از پلتفرم بلاکچین IBM استفاده می‌‌کند تا روش فروش تولیدات مالی بانک‌‌ها و شرکت‌‌های بیمه را مستقیم سازد.

۱) بانک صنعت و تجارت چین (B1G1QD) (Industrial and Commercial Bank of China ) (ICBC)
آدرس: چین
فروش: ۱۶۵ میلیارد دلار

نقش در بلاکچین: یک حق انحصار ثبت شده توسط ICBC راهی را برای عدم استفاده از قدرت مرکزی معتمد و استفاده از تکنولوژی بلاکچین در تایید گواهی‌‌نامه‌‌های دیجیتال معرفی می‌‌کند. AllianzAmerican ExpressForbes

منبع:

yon.ir/JU9q5

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…