خانه معرفی ارزها اتریوم معرفی ارز اتریوم و پاسخ به برخی از پرسش های مهم کاربران

معرفی ارز اتریوم و پاسخ به برخی از پرسش های مهم کاربران

0 ثانیه خوانده شده
0
0
492
معرفی ارز اتریوم

ما در این مقاله قصد داریم تا به شما ارز اتریوم را معرفی کنیم و به برخی از پرسش های مهمی که ممکن است در رابطه با این ارز داشته باشید ، پاسخ دهیم .

مقدمه :

ارز دیجیتال اتریوم بر پایه مفاهیم بلاک چین و ارزهای رمزگذاری شده بنا شده است لذا اگر شما با این مفاهیم آشنا نیستید ، توصیه میکنیم که ابتدا اطلاعات کافی از آنها به دست آورید و سپس این مقاله را ادامه دهید . ما در این مقاله فرض را بر این گرفته ایم که خواننده از اطلاعات کافی برخوردار است و برای مثال با سیستم هایی مانند بیت کوین و نحوه کار آنها آشنا است .

اتریوم چیست ؟

اتریوم در واقع یک برنامه است که روی شبکه ای از کامپیوتر ها در حال اجرا می باشد و وظیفه آن این است که مطمئن شود اطلاعات و برنامه های کامپیوتر های کوچک ( که از آنها به عنوان ” قراردادهای هوشمند ” یاد میشود ) ، توسط تمامی کامپیوترهای روی شبکه پردازش میشوند بدون آنکه یک مقر فرماندهی مرکزی وجود داشته باشد . هدفی که سازندگان اتریوم به دنبال آن هستند این است که یک دنیای کامپیوتری بدون سانسور و توقف ناپذیر را ایجاد کنند . سایت رسمی این مجموعه https://www.ethereum.org می باشد .

ما شاید با مفاهیم بیت کوین آشنا باشیم و بدانیم که این شبکه چگونه اطلاعات تراکنش ها را تایید ، ذخیره و به بسیاری از کامپیوترهای موجود در سراسر جهان ارسال میکند ولی اتریوم این مفاهیم را گسترش داده است و یک قدم به جلوتر برداشته است . این مجموعه کدهای کامپیوتری را با رعایت تعادل به بسیاری از کامپیوترها در سراسر جهان ارسال میکند .

در واقع کاری که بیت کوین انجام میکند و ذخیره داده ها را به صورت پخش شده انجام میدهد ، اتریوم نیز انجام میدهد ولی علاوه بر آن پردازش های محاسباتی دیگری را نیز انجام میدهد . به برنامه های کوچکی که در حال فعالیت برای این سیستم هستند ، Smart Contracts یا قرارداد های هوشمند گفته میشود  و این قراردادها توسط شرکت کننده ها درون دستگاه هایی انجام میشود که به آنها ” ماشین های مجازی اتریوم ” گفته میشود .

چگونه میتوان Ethereum را اجرا کرد ؟

برای اینکه بتوانید اتریوم را اجرا کنید ، شما باید یک نرم افزار که از آن به عنوان کلاینت اتریوم نام برده میشود را دانلود کنید . البته اگر تخصص داشته باشید و زمان خالی زیادی نیز داشته باشید ، میتوانید این نسخه کلاینت را خودتان بنویسید . درست مانند BitTorrent و BitCoin ، نرم افزار Ethereum Client نیز به کامپیوتر افرادی وصل میشود که در سراسر جهان از این برنامه استفاده میکنند . در مرحله بعد این برنامه شروع به دانلود بلاک چین میکند تا بتواند به سطح سایر کامپیوترهای شبکه برسد . این نرم افزار همچنین باید بتواند تایید کند که هر بلاک ، با قوانین اتریوم سازگاری داشته باشد .

کلاینت اتریوم دقیقا چه کارهایی انجام میدهد ؟ شما میتوانید از این کلاینت برای کارهای زیر استفاده کنید :

  • اتصال به شبکه اتریوم
  • جست و جو در بلاک چین اتریوم
  • ایجاد تراکنش ها و ” قرارداد های هوشمند ” جدید
  • اجرا کردن قرارداد های هوشمند
  • استخراج بلاک های جدید

کامپیوتر شما در واقع تبدیل به یک ” node ” جدید از شبکه ای میشود که ماشین مجازی اتریوم روی آن در حال اجرا است . این node جدید به صورت هماهنگ با سایر node های موجود در شبکه فعالیت خواهد کرد . به خاطر داشته باشید که در یک مجموعه P2P ، هیچ کامپیوتری به عنوان ” master ” در نظر گرفته نمیشود و همه node ها از قدرت یکسان برخوردار اند .

Ethereum چه شباهت هایی به BitCoin دارد ؟

فکر میکنم بهترین راهی که میشود از طریق آن بهتر با اتریوم آشنا شد این است که آن را در برابر سیستم ساده ای مانند بیت کوین قرار دهیم و ببینیم که چه شباهت هایی با آن دارد .

اتریوم یک بلاک چین دارد

درست مانند بیت کوین ، اتریوم نیز دارای یک بلاک چین می باشد که بلاکی از دیتا را درون خودش نگه داری می کند . این دیتا ها میتوانند تراکنش ها یا قراردادهای هوشمند باشند . این بلاک ها توسط برخی از شرکت کننده ها ایجاد یا استخراج میشوند و بین سایر شرکت کننده ها توزیع میشوند تا آنها را تایید کنند .

شما میتوانید این بلاک چین را در این سایت تجربه کنید : https://etherscan.io

بلاک ها با مرجع قراردادن hash ها و ردهای بلاک های قبلی ، زنجیره جدید را تشکیل میدهد . همانطور که در مقدمه مقاله نیز گفته شد ، آشنایی با تکنولوژی بلاک چین میتواند به درک بهتر شما از ارزهای دیجیتال منجر شود .

اتریوم عمومی است و نیاز به اجازه دسترسی ندارد

درست مانند بیت کوین ، شبکه اصلی اتریوم نیز عمومی است و نیاز به حق دسترسی خاصی ندارد بنابراین هر کسی میتواند با دانلود یک کلاینت ، به شبکه متصل شود و به ایجاد ” قراردادهای هوشمند ” بپردازد یا تراکنش جدید ایجاد کند ، آنها را تایید کند و بلاک های جدید را استخراج کند بدون آنکه نیاز باشد در هیچ شرکت یا سایتی عضو شود .

به صورت کلی وقتی مردم در مورد اتریوم صحبت میکنند ، منظور آنها شبکه و نسخه اصلی است که نیاز به سطوح دسترسی ندارد . اگرچه شما میتوانید نرم افزار Ethereum را دانلود کنید و آن را تغییر دهید و سپس یک شبکه خصوصی جدید ایجاد کنید که به شبکه عمومی و اصلی متصل نیست . فعلا Token های خصوصی و قراردادهای هوشمند برنامه های ویرایش شده با Token های عمومی سازگار نیستند .

اتریوم واحد ارزی مخصوص خودش را دارد

Token سرویس اتریوم ، Ether نام دارد که به صورت مخفف ETH بیان میشود . این ارز دیجیتال و رمزگذاری شده میتوانند مانند بیت کوین در تراکنش های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد . مالکیت های Token ها توسط بلاک چین Ethereum تایید میشود و این روند تایید شباهت های زیادی به نحوه کار بیت کوین دارد ولی در سطوح فنی با هم تفاوت هایی دارند . ما در مقاله های بعدی ، به معرفی برترین کیف پول های Ethereum خواهیم پرداخت پس همچنان همراه ما باشید .

اگر شما نیاز به خرید و فروش ارز اتریوم دارید ، میتوانید با مراجعه به سایت ارز جو به صورت مطمئن و سریع ، سفارش خودتان را ثبت کنید .

این مقاله توسط مجموعه ارز جو به صورت اختصاصی ترجمه شده است .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده علی دربان
بارگذاری بیشتر در اتریوم

بررسی کنید

صرافی بایننس ارز تزوس (Tezos) را با امکان اثبات سهام به فهرست ارزهای خود اضافه کرد

مدیرعامل صرافی بایننس اعلام کرد که ضمن اضافه شدن تزوس (Tezos) به فهرست ارزهای پشتیبانی شده…