خانه اخبار ماینرهای چینی تحت فشار کمبود منابع برقی !

ماینرهای چینی تحت فشار کمبود منابع برقی !

0 ثانیه خوانده شده
0
0
300

ماینرهای چینی که در استان سیچوان فعالیت می‌کنند، توسط مقامات تحت فشارند تا فعالیت خود را به دلیل کمبود منابع برق کاهش دهند.
به گزارش کوین تلگراف و به نقل از بیتوبین ، فصل خشک سال با فرا رسیدن ماه اکتبر (آبان) آغاز و تا اواسط بهار ادامه خواهد داشت. کم شدن باران در مناطق جنوب شرقی چین موجب کمبود منابع الکتریسیته در این بخش می‌شود و به همین دلیل مقامات محلی فشار خود بر ماینرها را افزایش داده‌اند.
فعالیت شرکت‌های استخراج در چین روی کاغذ ممنوع است اما طی فصل بارانی در استان سیچوان، چندان به این شرکت‌ها سخت گرفته نمی‌شود؛ چرا که در این فصل به لطف باران‌های موسمی، نیروگاه‌های برق آبی الکتریسیته مازاد در اختیار دارند و ماینرها نیز از این انرژی مازاد نهایت بهره را می‌برند.
با شروع فصل کم باران در چین، مقامات این کشور به منظور تامین برق کافی برای شهروندان و کسب‌وکارهای محلی، تمرکز خود را بر روی فارم‌های استخراج بیت کوین معطوف کرده‌اند؛ چرا که این فارم‌ها منابع برق زیادی را برای استخراج ارزهای دیجیتال مصرف می‌کنند.
مسئولین چینی تنها به سراغ فارم‌های استخراج بیت کوین نرفته‌اند. نیروگاه‌های برق نیز درگیر فشار مسئولین هستند. این نیروگاه‌ها در ماه دسامبر، به دلیل تامینِ بدون مجوزِ برق فارم‌های استخراج ۱۴۰,۰۰۰ دلار جریمه شدند.
در حال حاضر ۶۶ درصد از کل هش ریت شبکه بیت کوین بر دوش ماینرهای چینی است. چین نیز به دلیل مصرف انرژی به صورت غیرمجاز این مزارع به دنبال توقف فعالیت‌های آنهاست. اواسط نوامبر (آبان) مقامات منطقه خودمختار مغولستان داخلی (در چین) با ایجاد کارگروه‌هایی به دنبال پاکسازی شرکت‌های فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال رفتند.
ماه دسامبر، مقامات چینی چیزی در حدود ۷,۰۰۰ دستگاه استخراج را به دلیل مصرف غیرقانونی برق مصادره کردند. این اقدام چین در قالب طرح بازرسی از ۷۰,۰۰۰ مشترک خانگی، ۳,۰۶۱ مشترک تجاری و ۱,۴۷۰ شرکت ارتباطاتی صورت گرفت. کارخانجات، معادن و روستاهایی زیادی نیز در شهر تانگشان در ناحیه کایپینگ هدف این سخت‌گیری‌ها قرار گرفتند.

منبع:

https://b2n.ir/459484

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

شروع در بازار ارزهای دیجیتال برای مبتدی ها

برای شما که علاقه مند به ورود در فضای ارزهای دیجیتال هستید و هیچ اطلاعی از این بازار نداری…