خانه اخبار ماینرهای بیت کوین کش با حمله ۵۱ درصدی خود مانع از خرابکاری رقیب ناشناس شدند

ماینرهای بیت کوین کش با حمله ۵۱ درصدی خود مانع از خرابکاری رقیب ناشناس شدند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
341

بر اساس توییت‌های گای سواَن (Guy Swann)، گوینده پادکست کریپتوکونومی که در روز ۲۴ می (۳ خرداد) در حساب خود منتشر کرد، دو استخر استخراج بیت کوین کش (BCH)، در تلاشی آشکار برای معکوس کردن تراکنش‌های ماینر دیگر، بر روی بلاک چین این ارز دیجیتال حمله ۵۱ درصدی انجام دادند.

بر اساس گزارش وب‌سایت کوین‌دسک، این حرکت به هارد فورکی که در روز ۱۵ ماه می (۲۵ اردیبهشت) رخ داد، گره خورده است. این دو استخر استخراج با نام‌های BTC.com و BTC.top این حرکت را برای متوقف کردن ماینر ناشناس از گرفتن سکه‌هایی که قرار نبود تا زمان اتمام انجام تغییرات و به روز رسانی کد به آن دسترسی داشته باشند، صورت دادند.

در زمان فورک، یک مهاجم از باگی ناسازگار با ارتقا، که سبب شد شبکه تقسیم شود و برای مدت کوتاهی ماینرها بلاک‌های خالی را استخراج کنند، سوءاستفاده کرد.

در ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین کش، حمله ۵۱ درصدی شامل تشکیلات و یا گروهی است که کنترل اکثریت قدرت هش شبکه را در دست می‌گیرند و بدین ترتیب قادر به انجام کارهایی می‌شوند که به طور معمول مجاز به انجام آن نیستند؛ مانند تلاش برای بازنویسی تاریخ تراکنش‌ها در شبکه.

این قابلیت مدت‌هاست که یکی از موضوعات بحث‌برانگیز است و ارزهای دیجیتال دیگری هم به دلیل کاهش نرخ هش شبکه متحمل حملات مشابهی شدند.

در یک لحظه، BTC.top به تنهایی بیش از ۵۰ درصد قدرت را تحت کنترل داشت. اما BTC.com و BTC.top توانستند به هم بپیوندند و بلاک‌های تراکنش را معکوس کنند.

بر اساس گزارش وب‌سایت Coin.Dance در حال حاضر این دو استخر استخراج ۴۴ درصد از قدرت هش بیت کوین کش را در اختیار دارند.

ماینرهای بیت کوین کش با حمله 51 درصدی خود مانع از خرابکاری رقیب ناشناس شدند

قسمت جالب این حمله خاص به بیت کوین کش این است که به طور حتم در تلاش برای انجام کاری به ظاهر خوب برای جامعه انجام شده است، نه با هدف پاداش دادن به مهاجمان و یا گرفتن پول‌ها برای خودشان.

اما در جامعه بیت کوین کش همه موافق این اتفاق نیستند. یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین کش که با نام Kiarahpromises شناخته می‌شود، در ۱۷ام ماه می در مقاله‌ای نوشت:

ترتیب دادن یک سازماندهی مجدد برای ارجاع تراکنش‌های ناشناخته. این حمله ۵۱ درصدی است. بدترین نوع حمله ممکن. در وایت‌پیپر آمده. پس غیرمتمرکز بودن و غیرقابل تحریف بودن چه می‌شود؟ فقط زمانی که مناسب است اهمیت دارند؟

منبع:

yon.ir/TQyct

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…