خانه اخبار فارم بزرگ استخراج بیت کوین با ۱ گیگاوات ظرفیت تاسیس می‌شود!

فارم بزرگ استخراج بیت کوین با ۱ گیگاوات ظرفیت تاسیس می‌شود!

0 ثانیه خوانده شده
0
0
261

شرکت آلمانی «نورثرن بیت کوین» (Northern Bitcoin) که در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، به تازگی با امضای یک توافقنامه ادغامِ فعالیت با شرکت آمریکایی وینستون (Whinstone)، قصد دارد تا بزرگترین فارم استخراج دنیا را بسازد.

به گزارش کوین تلگراف، این شرکت آلمانی روز دوشنبه (۲۷ آبان) اعلام کرد که از کمی قبل روند ساخت این تاسیسات را شروع کرده است. به گفته نورثرن بیت کوین، تاسیسات ماینینگ این شرکت در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار در ایالت تگزاس تاسیس می‌شود و دارای ظرفیت باورنکردنی ۱ گیگاوات خواهد بود. در این صورت، تاسیسات ماینینگ نورثرن بیت کوین، بزرگترین تاسیسات از نوع خود در دنیا خواهد بود.

اولین فاز از ساخت و ساز پروژه که انتظار می‌رود تا سه ماهه اول سال آینده میلادی به اتمام برسد، دارای ظرفیت ۳۰۰ مگاواتی خواهد بود. سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ نیز به عنوان تاریخ پایان پروژه اعلام شده است.

طبق گزارش‌ها اولین مشتریان این تاسیسات، دو شرکت هستند که از آن به عنوان سایت استخراج بیت کوین استفاده می‌کنند. پس از اتمام پروژه علاوه بر فعالیت‌های استخراج، از این تاسیسات می‌توان برای رِندر سریع ویدیو و حوزه هوش مصنوعی نیز استفاده کرد.

نورثرن بیت کوین، یک شرکت سهامی است که سال گذشته با هدف استخراج پایدار بیت کوین ایجاد شد. در حال حاضر عمده فعالیت این شرکت، استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در نروژ است.

با توجه به اینکه در حال حاضر، چین یک سر و گردن از دیگر کشورها در حوزه ماینینگ جلوتر است و میزبان بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال، از جمله بیت مین (Bitmain)، است، ایده تاسیس فارم‌های استخراج جالب و قابل تامل است. پیش تر نیز خبر تاسیس یک فارم بزرگ دیگر در آمریکا سر و صدای زیادی به پا کرده بود.

بر اساس آمارهای ارائه شده، برق و سخت‌افزار ارزان قیمت باعث شده تا چین به مقصدی عالی برای ماینرها بدل شود و این در حالی است که قوانین این کشور در حوزه ماینینگ سخت‌گیرانه است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…