خانه اخبار شهروند چینی به نام Wei Liu ادعای ساتوشی ناکاموتو بودن خود را ثبت کرد!

شهروند چینی به نام Wei Liu ادعای ساتوشی ناکاموتو بودن خود را ثبت کرد!

0 ثانیه خوانده شده
0
0
180

اسناد بایگانی شده در اداره کپی‌ رایت ایالات متحده حاکی از آن است که وی لیو (Wei Liu)، یک شهروند چینی مقیم کالیفرنیا، در ۲۴ می (۳ خرداد)، مدعی مالکیت کپی‌رایت وایت پیپر بیت کوین شده است.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، لیو در این پرونده ادعا می‌کند که او وایت پیپر بیت کوین را تحت عنوان «بیت کوین: یک سیستم پول نقد الکترونیک همتا به همتا» در تاریخ ۱۱ ژانویه سال ۲۰۰۸ و با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو منتشر کرده است.

در اوایل ماه جاری، کریگ رایت (Craig Wright) که خود را ساتوشی ناکاموتو می‌خواند، در اداره ثبت کپی‌ رایت ایالات متحده، برای همین مقاله و کد اصلی مورد استفاده برای ساخت بیت کوین پرونده‌ای تشکیل داد و درخواست آن را به نام خود ثبت کرد.

تا زمان نگارش این خبر، هنوز مشخص نشده که وی لیو کیست و هدف او از ادعایش و تشکیل پرونده حق کپی چیست.

در خبری که در ۲۱ می منتشر شد، اعلام شده بود که مقامات ایالات متحده تاییده لازم را برای اثبات ساتوشی ناکاموتو بودن کریگ رایت دریافت کردند. اما این خبر با شک و ترید برخی از مفسران و فعالان حوزه ارزهای دیجیتال مواجه شد و به احتمال فراوان جعلی است.

کریگ رایت، فردی که سال‌هاست خود را ساتوشی ناکاموتوی اصلی می‌خواند
کریگ رایت، فردی که سال‌هاست خود را ساتوشی ناکاموتوی اصلی می‌خواند

در اوایل ماه جاری، گزارشی توسط کوین‌تلگراف مبنی بر این‌که اعتبار قانونی پرونده‌های کپی‌رایت کریگ رایت محل مناقشه است، منتشر شد. جیمی سانگ (Jimmy Song)، کارآفرین و توسعه‌دهنده بیت کوین کور در این رابطه اظهار داشت:

این اسناد به جای این‌که ثابت کند او ساتوشی نیست، نشان می‌دهد که او یک فریب‌کار و درگیر تبلیغات است. ما این را از قبل می‌دانستیم.

اداره کپی‌رایت ایالات متحده در ۲۲ می با توجه به سر و صدای به پا شده به خاطر ادعای جدید رایت، بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر کرد. در این بیانیه‌ آمده است:

به عنوان یک قاعده کلی، زمانی که اداره کپی‌رایت درخواستی برای ثبت دریافت می‌کند، مدعی را نسبت به صحت و حقیقت اظهارات عنوان شده در موارد ارائه شده مسئول می‌داند. این اداره صحت و درستی اظهارات را بررسی نمی‌کند.

منبع:

yon.ir/AH6Aj

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

ناسا به دنبال استخدام یک دانشمند داده با پیش زمینه Crypto و DLT است

ناسا به دنبال استخدام یک دانشمند داده متخصص کریپتو و بلاکچین است تخصص در کریپتو و بلاکچین …