خانه اخبار روش های تبدیل بیت کوین به پول رایج

روش های تبدیل بیت کوین به پول رایج

0 ثانیه خوانده شده
0
0
29

بیت کوین، محبوب ترین ارز دیجیتال موجود، از اواخر سال ۹۸ تا به حال ، نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده است. به ویژه این هفته برای بیت کوین یک هفته تاریخی بود! چرا که بهای بیت کوین برای اولین بار در سه سال گذشته از آستانه ۱۸ هزار دلار عبور و بالاترین رکورد خود را در سال ۲۰۲۰ ثبت کرد.

با وجود تمام فراز و نشیب های این ارز، همچنان نرخ سرمایه‌گذاری و خرید و فروش بیت کوین نسبت به سایر رمزارزها بیشتر است.

اما سؤال رایجی که معمولاً برای بسیاری از خریداران بیت کوین مطرح می شود، این است که چگونه می توانند بیت کوین خود را به پول نقد یا همان ارزهای رایج تبدیل کنند. چرا که احتمالاً با توجه به روند صعودی قیمت بیت کوین، در آینده ای نه چندان دور، شاهد افزایش نرخ فروش بیت کوین باشیم. به همین خاطر در همین جا روش های مختلف فروش بیت کوین و تبدیل آن به پول نقد را به شما معرفی می کنیم.

منظور از تبدیل بیت کوین به پول نقد چیست؟

قبل از آنکه روش های فروش بیت کوین را معرفی کنیم، بهتر است منظورمان از تبدیل این رمز ارز به پول نقد را، روشن کنیم.
همان‌طور که حتماً می دانید، خرید بیت کوین متفاوت از خرید سایر ارزهای رایج، مانند دلار است. چرا که با خرید این ارز، هیچ پول فیزیکی در اختیار شما نبوده و همه چیز به صورت کدهای رمزنگاری شده است. از طرفی، با توجه به محدودیت هایی که در ایران وجود دارد، امکان استفاده از این ارز دیجیتال بسیار محدود است.

بنابراین افرادی که به نوعی بیت کوین دارند، احتمالاً نیاز پیدا می کنند که آن را به ریال یا سایر ارزهای فیات مانند دلار تبدیل کرده و سپس از آن استفاده کنند؛ بنابراین اگر شما خریدار بیت کوین بوده اید یا به ازای خدمتی که انجام داده اید، بیت کوین دریافت کرده اید، به احتمال زیاد به فروش بیت کوین هم نیاز خواهید داشت.

روش های تبدیل بیت کوین به پول نقد

روش های فروش بیت کوین مشابه با روش های خرید بیت کوین است. چرا که همان‌طور که گفته شد، خریدار همان فروشنده است؛ بنابراین برای فروش این ارز رمزنگاری، می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید.
روش اول، استفاده از خدمات صرافی های آنلاین ارزهای دیجیتال ایرانی
صرافی های ارز دیجیتال، با صرافی های سنتی متفاوت هستند. در صرافی هایی که به ارزهای رمزنگاری مربوط می شوند، کلیه خدمات به صورت آنلاین ارائه می شود؛ بنابراین فروش بیت کوین کاملاً به صورت آنلاین انجام شده و هیچ نیازی برای مراجعه حضوری برای تبدیل ارز نیست.
نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای فروش بیت کوین و تبدیل آن به ریال، نمی توانید از صرافی های خارجی استفاده کنید. چرا که هیچ‌یک از آنها به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، از ارز ریال پشتیبانی نمی کنند؛ بنابراین برای تبدیل بیتکوین به ریال، باید از صرافی های ایرانی خدمات بگیرید.

۱. فروش مستقیم بیت کوین از طریق سایت های معاملاتی

همان‌طور که از عنوان و نام این روش مشخص است، شما برای فروش بیتکوین به‌طور مستقیم با یک خریدار از طریق سایت معاملاتی، در ارتباط خواهید بود. به این صورت که شما مقدار بیت کوینی که قصد فروشش را دارید، به همراه قیمت پیشنهادیتان را در سایت مطرح می کنید. سپس باید منتظر بمانید تا یک خریدار پیدا شده و شرایط تعیین شده توسط شما را قبول کند.
نکته امنیتی مهمی که در این روش باید مورد توجه قرار دهید این است که قبل از آنکه فرد مورد نظر را برای فروش ارز دیجیتال انتخاب کنید، بهتر است که از طریق سایت، اعتبار او را بررسی کرده و سپس تصمیم بگیرید.

۲. فروش مستقیم بیت کوین به شخص

در این حالت، فروش کاملاً به صورت مستقیم بوده و هیچ واسطه ای وجود ندارد. در این روش برای پیدا کردن خریدار بیت کوین، می توانید از دوستان و گروه های تلگرامی کمک بگیرید؛ و همان‌طور هم که احتمالاً حدس می زنید، ریسک در این روش بسیار زیاد بوده و همه چیز مبتنی بر اعتماد و شناخت کامل است!

کدام یک از روش های فروش بیت کوین بهتر است؟

به‌طور کلی، استفاده از وب سایت های معتبرآنلاین ارز دیجیتال، چه برای خرید و چه برای فروش، بهتر است. چرا که در روش هایی که به عنوان معامله مستقیم یاد شد، درصد ریسک بسیار بالا بوده و این احتمال وجود دارد که تراکنش انجام نشود.

اما، اینکه صرافی ایرانی بهتر است یا خارجی،کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. پیشنهاد ما استفاده از خدمات صرافی ها ایرانی است. چرا همان‌طور که در موارد متعددی و در همین مقاله اشاره کردیم، به دلیل تحریم هایی که علیه ایران وجود دارد، امکان استفاده از خدمات صرافی های خارجی را تا حد زیادی دشوار کرده است.
احراز هویت، اولین مشکلی است که در رابطه با صرافی های خارجی می توان به آن اشاره کرد. اگر شما در ایران زندگی می کنید، امکان احراز هویت در صرافی هایی که ایران را در لیست تحریم خود قرار داده اند برای شما وجود ندارد؛ بنابراین، شما باید به واسطه یکی از آشنایان مورد اعتمادتان به منظور وریفای کردن حساب کاربریتان این کار را انجام دهید.
علاوه بر این، برای هر بار ورود به صرافی باید از یک فیلتر شکن معتبر با موقعیت جغرافیایی ثابت استفاده کنید. چرا که در غیر این صورت، هر بار ورود شما به صرافی مشکوک شناسایی شده و در نهایت حسابتان مسدود می شود.
از طرف دیگر، صرافی های خارجی از ارز ریال پشتیبانی نمی کنند؛ بنابراین اگر قصد دارید بیت کوین را به ریال تبدیل کرده و در ایران از آن استفاده کنید، بهترین گزینه استفاده از خدمات صرافی های آنلاین ایرانی خواهید بود.
تبدیل بیت کوین به دلار یا ریال؟
در پاسخ به این سؤال هم باید گفت کاملاً به شرایط و نیاز شما بستگی دارد! در صورتی که شرایط استفاده از خدمات صرافی های خارجی را دارید، مسلماً برای شما بهتر است که بیت کوین را به دلار تبدیل کنید. با تبدیل بیت کوین به دلار، با توجه به شرایط فعلی ایران و افزایش قیمت هر روزه دلار، به نظر ضرر نکرده و در دراز مدت سرمایه تان زیادتر خواهد شد. در مقابل هم برای بسیاری از شما ممکن است با تبدیل بیت کوین به ریال به دلیل شرایط دسترسی آسان تر به مراتب سریع تر و سودآورتر باشد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

روش های خرید و فروش بیت کوین

اگر قصد سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها را دارید، پس باید با روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتا…