خانه ویزا و مهاجرت راحت ترین و ارزان ترین کشورها برای دریافت پاسپورت دوم کدام هستند

راحت ترین و ارزان ترین کشورها برای دریافت پاسپورت دوم کدام هستند

0 ثانیه خوانده شده
0
0
207

تابعیت دوم یا پاسپورت دوم، تابعیت به خاطر سرمایه‌گذاری ، تابعیت اقتصادی و تابعیت جهانی، همه این‌ها عبارات شایعی هستند که شما احتمالا با آن آشنا هستید. ولی گذشته از معنی اصطلاحات، همه این‌ها به یک موضوع مشترک، یعنی میل به کسب گذرنامه جدید و پاسپورت دوم در یک کشور دیگر با هدف بهبود فرصت‌های تجاری و یا حفظ امنیت دارایی‌ها مربوط می‌شوند.

 به طور کلی دو نوع پاسپورت دوم وجود دارد

تابعیت جزایر کارائیب

معمولاً افراد به خاطر بهره بردن از سیستم بانکی بهتر و قوانین مالیاتی مطلوب‌تر از آنچه که در حال حاضر به آن عادت کرده‌اند، به دنبال اخذ این پاسپورت دوم هستند. برای شهروندان اروپای غربی یا آمریکای شمالی، که در حال حاضر از سطح بالای آزادی سفر و محل کار برخوردارند، ولی مایل هستند که مالیات کمتری پرداخت کنند، از داراییشان محافظت کنند و آن‌چه که بین آن‌ها و مدیر بانکشان اتفاق می‌افتد خصوصی بماند، سیستم بانکداری و مالیات کشورهای کارائیب، مانند سنت کیتس‌ونویس، دومینیکا و سنت لوسیا، بسیار مطلوب خواهد بود.

تابعیت اتحادیه اروپا

نرخ رشد ثروت در آفریقا، آسیا و خاورمیانه از اروپای غربی و آمریکای شمالی بسیار پیشی گرفته است؛ ولی درکشورهایی مانند چین، هند و عربستان سعودی، که سرانه درآمد بالایی دارند، مردم نسبت به همتایان خود در آمریکا، کانادا، انگلستان، فرانسه و آلمان از چیزهای بیشتری، همچون سطح آزادی سفر و کار بیشتر، بهره‌مند نیستند. به همین دلیل داشتن یک پاسپورت اروپایی برای کسب و کار میلیونرها و میلیاردرهای این کشورها به اندازه داشتن آخرین مدل جت لیر یا اقامت در لندن ضروری است.

در ادامه، فهرستی غیررسمی‌ از ۵ کشوری که از نظر برنامه‌های سرمایه‌گذاری در سایت ۲ndPassports.com، دریافت پاسپورت دوم سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تری دارند، به‌صورت معکوس از آخر به اول ذکر می‌کنیم.

تابعیت کشور مالت

با پرداخت ۱/۱ میلیون یورو، شما نه تنها عضویت اتحادیه اروپا را با پاسپورت مالتی خود دریافت می‌کنید، بلکه عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا می‌شوید، که به این معنا است که اگر در هر زمانی کمپین Brexit به نتیجه برسد و انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شود، شما به عنوان دارنده پاسپورت مالتی تا هر زمان که بخواهید قادر به زندگی و کار در بریتانیا هستید؛ همچنین دسترسی کامل به حقوق زندگی و کار در همه کشورهای اتحادیه اروپا برای شما حفظ خواهد شد.

پاسپورت مالتی یکی از بهترین گزینه‌های بازار اتحادیه اروپا است. برای دریافت آن، یک دوره اقامت مورد نیاز است و باید حداقل ۱/۱ میلیون یورو سرمایه‌گذاری کنید و برای دریافت تابعیت خود، یک سال در انتظار باشید. ولی دریافت این پاسپورت دوم ارزش هر سنت خرج شده در این راه را دارد.

پاسپورت کشور دومینیکا

بعضی از تابعیت‌های کارائیبی، که از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری کسب می‌شود، اعتبار بیشتر و وضعیت بهتری دارند (برنامه CBI سنت کیتس ونویس در جهان از همه قدیمی‌تر است و از سال ۱۹۸۴ شروع به کار کرده است). درحالی‌که پاسپورت سایر تابعیت‌ها، دسترسی بدون ویزای بیشتری دارند. به عنوان مثال دارندگان پاسپورت سنت لوسیا اجازه تردد بدون ویزا در ۱۲۱ کشور را دارند.

به هرحال برنامه CBI دومینیکا، که فقط ۹۰۰۰۰ دلار آمریکا خرج دارد، مقرون به‌صرفه‌ترین و سریع‌ترین برنامه کارائیبی است و اخذ آن تنها سه ماه طول می‌کشد.

بعضی‌ها پاسپورت کارائیبی را به‌دلیل قدرت دسترسی بدون ویزای آن می‌خواهند و برخی دیگر، به‌دلیل دسترسی به بهترین بانک‌ها و مناسب‌ترین قوانین و سیستم مالیاتی در دنیا به دنبال کسب پاسپورت کارائیبی هستند.

CARICOM (جامعه کارائیبی) برای ترویج ادغام اقتصادی و همکاری میان اعضا تشکیل شد. یعنی شهروندان CARICOM برای زندگی، کار و انجام امور بانکی در هر یک از کشورهای عضو آزاد هستند. فقط برای اینکه چشم‌انداز کوچکی نسبت به اهمیت جهانی CARICOM داشته باشید، کافی است بدانید دارایی‌های بانکی آن ۶۵ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود.

تابعیت کشور یونان

اگر بحران بانکی و مالی، که موقعیت این کشور زیبا و تاریخی را متزلزل کرد را فراموش کنیم، یونان هم مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک و اتریش بخشی از اتحادیه اروپا است و داشتن پاسپورت آن وضعیتی مشابه شهروندان اروپای غربی و هریک از کشورهای اتحادیه اروپا را برای شما تضمین می‌کند.

این یک تراژدی است، ولی حقیقت این است که دولت یونان آن‌قدر به پول احتیاج دارد که پاسپورت‌هایش را در نرخ بسیار پایینی می‌فروشد. شما اگر ۹۵۰۰۰ یورو داشته باشید و بتوانید در آزمون مربوطه موفق شوید، فقط کافی است سه ماه صبر کنید تا تابعیت یونان با تمام مزایای شگفت‌انگیزش، که به‌دنبال داشتن پاسپورت اتحادیه اروپا نصیب شما می‌شود، به تصاحبتان دربیاید.

تابعیت کشور گواتمالا

همان‌طور که می‌دانیم از گواتمالا خبرهای بدی در رسانه‌ها هست و می‌دانیم که از برخی نواحی گواتمالای مرکزی باید اجتناب شود؛ ولی مطمئناً این امر در مورد آمریکا و اروپا هم مصداق دارد.

در واقع گواتمالا یک مقصد گردشگری معروف است و شهرتش به‌دلیل سواحل مرجانی بسیار زیبای آن، که برای انواع مختلف غواصی ایده‌آل است و جنگل‌های بارانی گسترده و خرابه‌های تاریخی افسانه‌ای مایان است.

تابعیت گواتمالایی بین تجار اروپایی و آمریکایی بسیار محبوب است و دارندگان این پاسپورت می‌توانند از دسترسی وسیع به سیستم بانکداری خوب و سیستم مالیاتی این کشور و همه چیزهایی که با همسایه آمریکای مرکزی این کشور، یعنی پاناما همتراز است، بهره‌مند شوند.

به کمک سرویس پیگیری سریع ۲ndPassports.com، تابعیت گواتمالایی را می‌توان فقط در ۴۵ روز و با پرداخت تنها ۶۰۰۰۰ دلار دریافت کرد.

پاسپورت کشور ترکیه

همان‌گونه که می‌دانیم ترکیه هنوز جزئی از اعضای اتحادیه اروپا نیست. واقعیت این است که کمیسیون اروپا به شهروندان ترکیه دسترسی نامحدود بدون ویزا به منطقه شنگن را اعطا کرده و این قدم بزرگ و قاطعی برای رسیدن به آنچه که ترک‌ها از سال ۱۹۸۷ برای آن مبارزه می‌کنند، یعنی عضویت کامل اتحادیه اروپا است.

ترکیه کشوری است که اروپا را به آسیا متصل می‌کند. این کشور از نظر استراتژیکی کشور حیاتی و مهمی‌ است و این موضوع را آمریکا از دهه‌ها قبل هنگامی‌که ترکیه را در سال ۱۹۵۲ به ناتو دعوت کرد، می‌دانست.

برای چندین دهه، بریتانیا و فرانسه برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا تلاش می‌کردند، ولی تنها سد این راه آلمان بود. در هر حال بعد از گزارش اخیر آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان، مبنی بر اینکه اروپا و ترکیه به یکدیگر نیاز دارند، عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد.

در هر صورت چیزی که باعث شده درحال حاضر دریافت تابعیت ترکیه واقعا جذاب باشد، این است که در شرایط موجود ارزان‌ترین و سریع‌ترین برنامه پاسپورت دومی که در فهرست ۲ndPassports.com وجود دارد، به ترکیه تعلق دارد. دریافت تابعیت این کشور ۶۵۰۰۰ یورو خرج دارد و سه هفته زمان می‌برد. به عنوان یکی از دارندگان پاسپورت ترکیه، شما قابلیت دسترسی بدون ویزا به ۱۴۸ کشور از جمله ۲۶ کشور ناحیه شنگن را خواهید داشت.

هنگامی‌که عضویت اتحادیه اروپا به ترکیه تعلق بگیرد، از دولت آن انتظار می‌رود به صدور پاسپورت دوم از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری، که به نفع دومین کشور بزرگ اروپا باشد، بپردازد. به عبارت دیگر گرفتن پاسپورت ترکیه در آینده کار کم‌خرجی نخواهد بود. وب‌سایت ۲ndPassports.com سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای آن را در حدود ۲ میلیون یورو تخمین زده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده نیما رستم نژاد
بارگذاری بیشتر در ویزا و مهاجرت

بررسی کنید

کار کردن در آفریقا درآمد خوبی برای شما دارد یا خیر؟

کار کردن در آفریقا تجربه‌هایی به شدت متفاوت در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید به کش…