خانه اخبار تلگرام زبان برنامه نویسی جدید را برای پروژه شبکه باز (TON) منتشر کرد

تلگرام زبان برنامه نویسی جدید را برای پروژه شبکه باز (TON) منتشر کرد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
159

گزارش‌ها حاکی از آن است که پیام‌رسان تلگرام، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹، شبکه بلاک چینی خودش به نام «شبکه باز تلگرام» (TON) و ارز دیجیتال «گرام» (Gram) را راه‌اندازی و عرضه خواهد کرد. همچنین این پیام‌رسان در راستای توسعه‌ی هر چه بیشتر، یک زبان برنامه نویسی جدید برای بلاک چین خود ساخته است.

به نقل از کوین تلگراف و طبق پستی که در کانال تلگرامی منتسب به پروژه شبکه باز تلگرام (TON) منتشر شد، این پیام‌رسان یک زبان برنامه نویسی اختصاصی را معرفی کرده که فیفت (Fift) نام دارد و برای توسعه و مدیریت قراردادهای هوشمند طراحی شده است که با ماشین مجازی شبکه باز تلگرام (TVM) در ارتباط است.

ماشین مجازی تلگرام، کدهای قرارداد هوشمند را بر روی بلاک چین اجرا کرده و از تمام عملیات‌های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل پیام‌های ورودی و داده‌های پایا و همچنین ساخت پیام‌های جدید و بررسی داده‌های پایا پشتیبانی می‌کند. سند به انتشار رسیده یک‌سری اطلاعات کلی از زبان برنامه نویسی فیفت ارائه می‌دهد که از آن‌ها می‌توان به «اصول بنیادی این زبان» و «یک‌سری عملیات‌های خاص در TON» اشاره کرد.

علاوه بر این‌ها، طبق گزارشی که دو روز پیش توسط کوین تلگراف به انتشار رسید،تلگرام در نظر دارد تا ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی خودش را به صورت رسمی در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ عرضه کند. بلاک چین TON مثل اتریوم، شبکه‌ای است که میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند خواهد بود.

تلگرام زبان برنامه نویسی جدید را برای پروژه شبکه باز (TON) منتشر کرد

تلگرام زبان برنامه نویسی جدید را برای پروژه شبکه باز (TON) منتشر کرد

پیش از این قرار بر این بود که ارز دیجیتال تلگرام تا اوایل مارس سال ۲۰۱۹ (اواخر اسفند ۹۷) عرضه شود که به نظر می‌رسد علت رخ ندادن این اتفاق، مشکلات توسعه بوده باشد.

همچنین بر اساس گزارشی که چندی پیش منتشر کردیم و طبق یک سند غیررسمی در کانال تلگرامی Tgram، آخرین مهلت معرفی ارز دیجیتال گرام و شبکه بلاک چینی تلگرام مشخص شده است. طبق این سند، اگر پلتفرم غیرمتمرکز تلگرام تا تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، کلیه توافقنامه‌های خرید توکن‌های گرام (به صورت یک طرفه) لغو خواهد شد.

تلگرام که با داشتن بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در میان ده پیام‌رسان بزرگ جهان قرار دارد، در سال گذشته میلادی و طی دو دوره پیش‌فروش خصوصی توکن (ICO)، حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه برای توسعه تلگرام و پلتفرم TON جذب کرد.

حدود یک ماه پیش، خبرگزاری روسی Vedomosti گزارش داد که پیام‌رسان جهانی تلگرام یک شبکه آزمایشی خصوصی به منظور تست بلاک چین خود راه‌اندازی کرده است. در حالی که تاکنون نتایج خاصی از این تست منتشر نشده، چند تن از آزمایش‌کنندگان که نامشان فاش نشده است، عنوان کردند که بلاک چین تلگرام «سرعت‌ تراکنش‌های فوق‌العاده بالایی» را از خود نشان می‌دهد. با این حال یکی از این اشخاص گفت تا زمانی که کد بلاک چین شامل قراردادهای هوشمند از آزمایش سربلند خارج نشود نمی‌توان به شاخص‌های دیگر اشاره کرد.

منبع:

yon.ir/GYlYL

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

ناسا به دنبال استخدام یک دانشمند داده با پیش زمینه Crypto و DLT است

ناسا به دنبال استخدام یک دانشمند داده متخصص کریپتو و بلاکچین است تخصص در کریپتو و بلاکچین …