خانه اخبار بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته، افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است؛ آیا خطر سقوط رفع شده است؟

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته، افزایش قابل توجهی را تجربه کرده است؛ آیا خطر سقوط رفع شده است؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
257

با توجه به افزایش قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته اما هنوز یک مقاومت کلیدی وجود دارد که برای تایید بازگشت به شرایط صعودی باید از آن عبور کند.

به گزارش کوین‌دسک، معاملات بازار ارزهای دیجیتال در ساعات ابتدایی روز سه‌شنبه در حد پایینی قرار داشت که در پی حجم فروش عظیم بیت کوین مقاومت ۱۰۳۰۰ شکسته و تا مرز ۹,۶۱۴ دلار پایین آمد.

پس از تایید الگوی کف دوگانه در تایم‌فریم‌های پایین‌تر، قیمت با شکستن خط روند و عبور از ۱۰,۷۰۰ دلار حرکت خود را تا ۱۱,۵۷۵ دلار در روز جاری ادامه داد.

این افزایش حدودا ۲۰۰۰ دلاری که با حمایت نسبی ایجاد شده در ۹,۶۰۰ دلار همراه بود، بهبود سریع قیمت‌ها را نشان می‌داد که می‌تواند به علت مرز روانی ۱۰,۰۰۰ دلار و تقاضای ایجاد شده برای بیت کوین زیر این قیمت باشد.

هرچند شرایط فعلی برای اعلام اینکه قیمت بیت کوین دوباره می‌تواند به بالاترین قیمت سال جاری یعنی ۱۳,۸۸۰ دلار دست یابد، خیلی زود است؛ چرا که بیت کوین باید الگوهای نزولی ایجاد شده را در ابتدا نامعتبر سازد که یکی از آن‌ها عبور از سقف ۱۲,۴۴۸ دلار است.

نمودار یک ساعته و هفتگی

شکسته شدن سقف ۱۳,۸۸۰ با حجم بالا می‌تواند تاییدی بر پایان اصلاح قیمت بیت کوین باشد.

معامله‌گران شاید به شکسته‌شدن الگوی کنج نزولی اشاره کنند که یک نشانه صعودی است.

در حالی که این واقعیت صحیح است، اما باید توجه کرد که حجم معاملات این اتفاق را همراهی نکرده است. علاوه بر این حجم معاملات فروش پس از شکسته شدن الگوی کنج نزولی، بیشتر از حجم معاملات خرید بوده است. در نگاه بزرگتر به نمودار، این روند برای بیت کوین پس از ثبت قیمت ۱۳,۸۰۰ شکل گرفته است.

همین اتفاق تثبیت قیمت بر روی سطح ۱۱۰۰۰ دلار را با پرسش بزرگی مواجه می‌کند.

شاخص قدرت نسبی در تایم‌فریم هفتگی نیز در شرایط اشباع خرید (بالاتر از ۷۰) قرار گرفته است. معمولا در چنین شرایطی، شکست‌های مقاومتی در تایم‌فریم‌های ۱ ساعته و کوتاه‌مدت معامله‌گران را دچار خطا می‌کنند و آن‌ها را در سمت اشتباه بازار قرار می‌دهند.

از این نظر، انتظار برای شکسته شدن سطح ۱۲۴۴۸ برای گرفتن تاییدی معتبر در جهت برگشت دوباره خریداران به بازار ضروری است.

نمودار روزانه

بیت کوین روز سه‌شنبه کندل هامر صعودی (چکش صعودی) را در تایم‌فریم روزانه ثبت کرد که با سایه بلندی از سمت پایین همراه بود.

این نشانه‌ای از تقاضای بالای در قیمت‌های پایین‌تر دارد که اغلب با بدنه کوچک شمع (فاصله بین قیمت بسته شدن و باز شدن) تکمیل می‌شود.

الگوی هامر به عنوان نشانه‌ای از بازگشت صعودی شناخته می‌شود. هر چند موفقیت این الگو زمانی بالاست که روند نزولی طولانی اتفاق افتاده باشد که در این مورد چنین نیست.

از سوی دیگر این الگو سطح جدید ۹,۶۱۴ دلار را برای فروشندگان نشان می‌دهد که برای پایین‌رفتن قیمت‌ها باید این حمایت را بشکنند.

دیدگاه نزولی زمانی قوت خواهد گرفت که قیمت بیت کوین زیر ۱۰,۸۳۰ دلار (پایین‌ترین قیمت امروز) برسد و دیدگاه نزولی که از تقاطع بین میانگین متحرک ۵ روزه و ۱۰ روزه به وجود آمده را غالب سازد.

با توجه به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین نظر شما چیست؟ آیا خطر سقوط رفع شده است؟

منبع:

yon.ir/xbu9C

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

پشتیبانی بایننس از لیر ترکیه برای خرید ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال بایننس، از لیر ترکیه برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی خ…