خانه اخبار برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ کدام ارزها هستند؟

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ کدام ارزها هستند؟

0 ثانیه خوانده شده
0
0
214

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ کدام ارزها هستند؟

ارزهای جهان روی یک چرخ و فلک که هرگز متوقف نمی‌شود قرار گرفته‌اند. ارزش نسبی ارزها در ارتباط‌ آن‌ها با یکدیگر بالا و پایین می‌رود و گاهی به کلی زیر و رو می‌شود. شاید بهتر باشد وضعیت برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ را در سال گذشته و سال جاری بررسی کنیم.برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ کدام ارزها هستند؟

سال گذشته، سال کم ارزش شدن دلار آمریکا بود؛ چرا که امارات متحده عربی درآمدهای درهمی خود را که وابسته به دلار آمریکا بود، منحل کرد و نوبت به دلار آمریکا رسید که به سرعت سقوط کند. دلار بیشترین ضربه در دهه گذشته را متحمل شد. به ساکنین امارات متحده عربی که تعهدات مالی آن‌ها به ارز خارجی وابسته است بیشترین ضربه وارد شد؛ چرا که درآمد آن‌ها به اندازه سال گذشته نبود. آیا امسال دلار در گروه برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ قرار می‌گیرد؟

یکی از دو برنده بزرگ سال ۲۰۱۷ یورو بود که تقریبا از همه ارزهای پر قدرت جهان پیشی گرفته بود و دیگری پوند انگلیس بود که شگفتی آفرین سال ۲۰۱۷ نام گرفت؛ زمانی که خود را از بحران بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) در سال ۲۰۱۶ خارج کرد. ین ژاپن نسبت به دیگر ارزهای اصلی جهان ضعیف شد. یوان چین و روبل روسیه هم از جمله ارزهایی بودند که در سال ۲۰۱۷ از ارزش آن‌ها کاسته شد.

در سال ۲۰۱۸ چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا دلار به نقطه اوج خود می‌رسد؟ آیا یورو مسیر پیشرفت خود را ادامه می‌دهد؟ از همه مهم‌تر بیت کوین به عنوان یک ارز جدید چه می‌شود؟

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸

 


دلار آمریکا

سال ۲۰۱۷ برای دلار سال بدی بود؛ چرا که نسبت به یورو ۱۲ درصد کاهش داشت. به طوری که در پایان سال، هر یورو معادل با ۱/۲۰ دلار آمریکا بود. این اتفاق در ارتباط دلار با پوند انگلیس هم افتاد؛ دلار نسبت به پوند ۸ درصد کاهش داشت و در پایان سال هر پوند با ۱/۳۵ دلار آمریکا معامله شد. دلار آمریکا همچنین نسبت به پزو مکزیک و کرون سوئد هم کاهش داشت.

دلار آمریکا چگونه به ارز ذخیره جهانی تبدیل شد؟

بعضی از کارشناسان ای موضوع را نشانه‌ای بر سقوط اقتصاد آمریکا فرض کردند؛ خصوصا زمانی که IMF رشد پیش بینی شده برای دلار را از ۲/۵ درصد به ۲/۱ درصد کاهش داد؛ در حالی که کاخ سفید هدف ۳ درصدی را برای رشد دلار در نظر داشت.

 

کارشناسان ارز در آژانس مبادلات جهانی Moneycorp انتظار دارند که دلار آمریکا در سال جدید احیا شود. چرا که دونالد ترامپ مالیات شرکت‌ها را از ۳۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش داد تا شرکت‌های آمریکایی تریلیون‌ها دلار پول را از کشورهای دیگر به کشور خود بازگردانند. این موضوع موجب تقاضای بیشتر دلار، افزایش سرمایه‌گذاری داخلی و نیرومند کردن اقتصاد می شود که همگی موجب جهش رو به بالای دلار می‌شود.

بعضی از کارشناسان اقتصادی سال قوی را برای دلار آمریکا پیش‌بینی کرده‌اند؛ چرا که اصلاحات مالیاتی ترامپ درآمد شرکت‌ها را بالا می‌برد. این موضوع شاید بانک فدرال رزرو را مجبور کند تا نرخ بهره را بالاتر ببرد و نرخ بهره بیشتر دلار را قدرتمندتر می‌کند.

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸

 


 

یورو

دلار آمریکا نه تنها باید با همه ارزهای جهان رقابت کند تا دوباره جایگاه خود را به دست آورد، بلکه باید با تنها ارز پر رونق اروپا یعنی یوور هم به رقابت بپردازد.
با تاریخچه یورو و حقایقی جالب درباره آن آشنا شوید
کارشناسان ارز در آژانس مبادلات جهانی Moneycorp سال خوب و پررونق دیگری برای یورو پیش‌ بینی کرده‌اند. بی‌ثباتی‌های سیاسی در ایتالیا و آلمان کمرنگ می‌شود و رشد اقتصادی افزایش می‌یابد و همچنین معاملات آزاد با کانادا و ژاپن هم به قدرت یورو کمک می‌کند. همچنین اگر بانک مرکزی اروپا ۱ میلیون یورو خود را برای ثبات پولی یورو آزاد کند، یورو با ارزش‌تر هم می‌شود.

به عقیده بعضی کارشناسان، اگر در معاهده تجاری صورت گرفته بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) با انگلیس پیشرفتی حاصل بشود، یورو می‌تواند در مقابله با پوند استرلینگ کاهش یابد. البته خطر سیاسی در منطقه یورو در مقایسه با فضای سیاسی در انگلیس کاهش می‌یابد؛ در نتیجه یورو ارزش خود را حفظ می‌کند و همچنان در فهرست برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ قرار دارد.

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸

پوند استرلینگ

بعد از شوک همه ‌پرسی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶، پوند بریتانیا ۱۷ درصد کاهش یافت. اما دوباره به میدان ارزهای پرقدرت بازگشت. البته ۳ درصد نسبت به یورو کاهش پیدا کرد. کارشناسان ارز در آژانس مبادلات جهانی Moneycorp انتظار دارند هرچه مذاکرات اتحادیه اروپا پیش می‌رود، بی‌ثباتی فعلی کمتر بشود. آن‌ها بر این باور هستند که پوند استرلینگ و ین ژاپن در ۱۲ ماه آینده رشد چشمگیری خواهند داشت.

پوند استرلینگ بریتانیا و ۱۰ حقیقت جالب درباره آن

همچنین دیگر کارشناسان اقتصادی نسبت به رشد ارزش پوند خوش‌بین هستند؛ خصوصا اگر درآمدهای داخلی افزایش یابد و تورم کاهش پیدا کند، مشکلات مصرف‌کنندگان به پایان می‌رسد. اگر این موضوع باعث بشود که بانک انگلستان دوباره نرخ بهره خود را افزایش بدهد، موجب رشد استرلینگ می‌شود.

جول کروگر تحلیلگر بازر در مرکز مبادله LMAX، پیش‌بینی می‌کند که پوند برنده بزرگ سال ۲۰۱۸ است. به اعتقاد کارشناسان، استرلینگ در یک وضعیت بسیار عالی به سر می‌برد و هرچه جریان برگزیت جلوتر می‌رود، سناریوهای بد اقتصادی از بین می‌روند و چشم‌انداز اقتصادی بهبود می‌یابد. اگرچه استرلینگ روی یک طناب حرکت می‌کند و اگر مذاکرات اتحادیه اروپا خوب پیش نرود، دوباره ارزش پوند کاهش می‌یابد. اخیرا مورگان استنلی هشدار داد که ممکن است قیمت پوند ۷ درصد نسبت به یورو کاهش پیدا کند

 

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ کدام ارزها هستند؟


ین ژاپن
ین در سال ۲۰۱۷ با مشکلات زیادی همراه بود. ین ژاپن در سال ۲۰۱۷، ۹ درصد نسبت به یورو و ۵ درصد نسبت به استرلینگ کاهش داشت. البته این ارز در مقابل دلار آمریکا وضعیت خود را حفظ کرد.
کارشناسان عقیده دارند که با استناد به توان اقتصادی کشور، رشد پیشرفته و معاهدات تجارت آزاد با اتحادیه اروپا که در ماه گذشته رسمی شد، این ارز در سال ۲۰۱۸ رشد چشمگیری می‌کند و یکی از برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ می‌شود. اقتصاد ژاپنی‌ها در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ رشد سالانه ۲/۵ درصدی داشته است. به علاوه با رشد پیش‌بینی شده جهانی ین را به یک ارز قوی تبدیل می‌کند.
پیشرفت در اقتصاد جهانی موجب رشد بیشتری می‌شود و ارزش ین ژاپن در سال ۲۰۱۸ تغییر می‌کند. اگرچه ژاپن به عنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان با تنش‌های سیاسی بین آمریکا و کره شمالی می‌تواند دچار ضربه بشود؛ خصوصا اگر کیم جونگ اون به پرتاب موشک‌های بالستیک به خاک ژاپن ادامه بدهد.

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸


یوان چین

اخیرا یوان چین عملکرد ضعیفی داشه است و به نظر می‌رسد که این جریان در سال ۲۰۱۸ هم ادامه داشته باشد. رییس جهمور چین برای مقبولیت جهانی ارز کشورش اصلاحاتی را در زمینه نرخ مبادلات خارجی و نظام مالی به وجود آورده است. کارشناسان ارز در آژانس مبادلات جهانی Moneycorp پیش‌بینی می‌کنند که یوان در مقایسه با دیگر ارزهای اصلی جهان ضعیف باقی می‌ماند

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸


 

روبل روسیه

روبل روسیه به خاطر قیمت پایین نفت ضربه خورد و با قطع نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ بدتر هم می‌شود. رییس جمهور روسیه برای ثبات این ارز تلاش می‌کند، اما بعضی کارشناسان بر این باور هستند که در سال ۲۰۱۸ عملکرد ضعیف روبل ادامه دارد.

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸


بازارهای نوپا

ارزهای بازارهای نوپا در سال ۲۰۱۷ عملکرد خوبی داشتند. آن‌ها در سال گذشته توانستند از ضعف دلار آمریکا بهره ببرند و ارزش خود را بیشتر کنند. به نقل از بعضی کارشناسان، اگر علی‌رغم انتظارها از رشد اقتصاد جهانی، وضعیت دلار بهتر بشود آن‌ها به چالش کشیده می‌شوند و باید چشم‌انداز خود را بهبود ببخشند. کارشناسان برای روپیه هند و راند آفریقای جنوبی خوش‌بین هستند و سال خوبی را برای آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند.

دلار استرالیا

ستاره‌های بخت برای دلار استرالیا می‌درخشند. نرخ سود پیش‌بینی شده توسط بانک رزرو استرالیا افزایش یافته است؛ همچنین عواملی مثل رشد اقتصاد جهانی و شرایط بهبود یافته برای سرمایه‌هایی مثل آهن، وضعیت دلار استرالیا را ارتقا بدهد و آن را در گروه برترین ارزهای سال ۲۰۱۸ قرار بدهد.

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸

بیت کوین
بعد از یک سال درخشان برای بیت کوین با ۱۸۰۰ درصد افزایش ناگهانی، این ارز دیجیتال بعد از کریسمس، زمانی که قیمت آن به ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار در نوسان بود، به ناپایداری دیوانه کننده خود ادامه داد.

سرمایه‌گذارن بیت کوین باید خود را برای اتفاقات بیشتری آماده کنند. هیچ شکی نیست که بیت‌کوین ظرفیت زیادی دارد و با طلا رقابت می‌کند. همچنین فناوری بلاک چین دریچه جدید به روی فناوری است. کارشناسان می‌گویند احتمال حباب بودن بیت کوین کم است. اما سوال این است که این بی‌ثباتی تا کجا ادامه دارد؟ جالب است بدانید این ناپایداری در مورد بقیه ارزهای رمزپایه در سال ۲۰۱۸ هم ادامه دارد.

شایان ذکر است که همه ارزها احتمال نوسان دارند و شما نباید کاملا مطمئن باشید که قیمت‌ها تنها سیر صعودی یا نزولی دارند؛ طوری که پیش‌بینی بازار ارز از پیش‌بینی عملکرد بازار سهام سخت‌تر است.

 

برترین ارزهای سال ۲۰۱۸

اگر شما قصد خرید هریک از برترین ارزهای  دیجیتال  را به منظور سرمایه‌گذاری یا استفاده شخصی دارید، می‌توانید از بخش خرید و فروش ارزهای دیجیتال سایت bitobin.biz برای دریافت بهترین و سریع‌ترین خدمات اقدام فرمایید. برای اطلاعات بیشتری می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

 

گردآوری و تنظیم: فروزان فلاحت پیشه

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

ادعای صرافی بیت‌استمپ: آیا نهنگ بزرگ باعث سقوط قیمت بیت کوین شد؟

   در دو روز گذشته قیمت بیت کوین، با حدود ۲۰ درصد کاهش در صرافی‌بیت‌استمپ از ۷۸۰۰ دلا…