خانه اخبار اهداف چین برای توسعه و استفاده از ارز دیجیتال در پرداخت‌های خرد

اهداف چین برای توسعه و استفاده از ارز دیجیتال در پرداخت‌های خرد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
123

یکی از مقامات ارشد سابق چین گفته است که یکی از اهداف چین برای توسعه ارز دیجیتال ملی (CBDC)، تسهیل پرداخت‌های خرد است.

به گزارش کوین‌دسک، «شاوچوان ژو» (Xiaochuan Zhou) رئیس سابق بانک مرکزی خلق چین در مصاحبه با شایچین هنکین (Caixin Hengqin) اشاره کرده است که این کشور از یوانِ دیجیتال برای برای پرداخت‌های خرد الکترونیکی استفاده خواهد کرد. ژو در این مورد گفت:

برای ارزهای دیجیتال بین‌المللی دو هدف وجود دارد. یکی از این اهداف، پرداخت‌های برون‌مرزی برای موسسات مالی بین‌المللی است. و هدف دیگر که موردِ نظر چین هم هست، توسعه پرداخت دیجیتال و استفاده از آن برای سیستم پرداخت خرد در این کشور است. این دو هدف برای یوان دیجیتال به طراحی‌های فنی مختلفی نیاز دارد و ممکن است چین پس از اجرای عملکرد پرداخت دیجیتال در خرده فروشی ، قابلیت های خود را گسترش دهد.

ژو معتقد است آزمایش یک ارز دیجیتال جدید در کشور چین کار دشواری است و کشوری با جمعیت کمتر، می‌تواند گزینه بهتری برای این کار باشد. چرا که چرخه‌ی گردش ارز در این کشورها کوتاه‌تر است.

در صورتی‌که (در کشورهای کوچکتر) اشتباهی رخ دهد، به راحتی می‌توان مسیر را عوض کرد.

اگرچه ژو دیگر به عنوان رئیس بانک مرکزی چین فعالیت نمی‌کند، اما سخنان او می‌تواند یک پیام معنادار از طرف مسئولین باشد که نحوه راه‌اندازی یک DCEP (ارز دیجیتال، پرداخت الکترونیکی) چگونه خواهد بود.

«مابل جیانگ» (Mable Jiang) معتقد است چین معمولاً قبل از اعلام رسمی یک خبر، سیگنال‌های مثبتی را توسط مسئولین ارشد سابق می‌فرستد. جیانگ یکی از سهامداران شرکت نیروانا کاپیتال است. این شرکتِ سرمایه‌گذاری که در پکن مستقر است، در زمینه‌ی فناوری‌های مالی فعالیت می‌کند. او در این مورد گفت:

من فکر می‌کنم این یک سیگنال مهم است. چین می‌خواهد یک سیستم ارز دیجیتال-پرداخت الکترونیکی را در اقتصادی که با گفته‌های ژو منطبق است و زیرساختِ مناسبِ اینترنت و جمعیت کمتری دارد، راه‌اندازی کند.

منبع:

https://b2n.ir/629624

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…