خانه اخبار از جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه ریسک پذیر فیس‌بوک تا جلسه تیم دراپر با فیس‌بوک

از جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه ریسک پذیر فیس‌بوک تا جلسه تیم دراپر با فیس‌بوک

0 ثانیه خوانده شده
0
0
1,181

بر اساس گزارش های موجود، فیس‌بوک به دنبال حمایت شرکت های مختلف سرمایه گذاری ریسک پذیر (VC) برای توسعه توکن دیجیتال مورد نظر خود است. روز دوشنبه ۸ آوریل (۱۹ فروردین)، خبرنگار فناوری نیویورک تایمز، این خبر را در صفحه توییتر خود منتشر کرد.

ناتانیال پاپر، خبرنگار فناوری نیویورک تایمز، اظهار داشت که فیسبوک به دنبال یک سرمایه ۱ میلیارد دلاری است تا پروژه ارز دیجیتال خود را توسعه بخشد. به گفته او، این پروژه می تواند به کمک سرمایه گذاران خارجی، سازگاری بیشتری با استانداردهای غیر متمرکز جامعه کریپتو پیدا کند.

مساله ی غیرمتمرکزسازی، یک جاذبه بزرگ در پروژه های مرتبط با فناوری بلاک چین است. از این رو، جذب سرمایه گذار خارجی می تواند در ارائه یک پروژه غیرمتمرکز، با کنترل شخصی کمتر، به فیسبوک کمک کند.

وی افزود که این پروژه مربوط به یک ارز دیجیتال باثبات است و سبدی از ارزهای خارجی که در حساب های بانکی نگه داشته می شود، می تواند ارزش آن را ثابت نگه دارد.

دسامبر گذشته، شایعاتی راجع به «فیسبوک کوین» توسط بلومبرگ منتشر شد. بلومبرگ پس از آن گزارش داد که این توکن برای انتقال پول ساخته و در سرویس پیام رسان واتساپ مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین، بر بازار انتقال پول در هند تمرکز خواهد داشت.
در فوریه سال ۲۰۱۹، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که این توکن در برنامه های فیسبوک مسنجر، واتساپ و اینستاگرام قابل استفاده خواهد بود و در هر ماه حدود ۲.۷ میلیارد کاربر خواهد داشت.
طبق اعلام منابع ناشناس به نیویورک تایمز، فیس بوک بیش از ۵۰ مهندس را برای توسعه ارز دیجیتال خود استخدام کرده است. علاوه بر آن، ظاهرا این شرکت «فیسبوک کوین» را در صرافی های ارز دیجیتال ناشناس بازاریابی کرده است.

از جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه ریسک پذیر فیس‌بوک تا جلسه تیم دراپر با فیس‌بوک

در ماه فوریه، جالاک جوبان پوترا (Jalak Jobanputra)، شریک سرمایه گذار شرکت Future Perfect Ventureمدعی شد که ارزش شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر نیز به شدت تحت تأثیر بازار نزولی ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. هنگامی که از وی سؤال شد «آیا روند ارزش سرمایه‌ گذاری ریسک پذیر در عرصه‌ ارزهای دیجیتال، نزولی است یا خیر»، پاسخ داد:
با توجه به میزان کاهش حجم معاملات در سال گذشته، تعجبی ندارد که شاهد نزول ارزش ‌گذاری بازارهای ثانویه‌ در برخی از این شرکت ها باشیم.
طبق گزارش بلومبرگ در تاریخ ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین)، بعد از انتشار شایعاتی در مورد ابداع ارز دیجیتال اختصاصی فیس بوک، تیم دراپر میلیاردر و سرمایه گذار ریسک پذیر برجسته، با مدیران اجرایی این شرکت برای سرمایه گذاری در پروژه مذکور ملاقات خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، دراپر در گفتگو با بلومبرگ در مورد پروژه توسعه احتمالی ارز دیجیتال اختصاصی فیسبوک، اظهار علاقمندی کرده و مایل است بداند آیا این پروژه به اندازه کافی خوب است یا نه.

از جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه ریسک پذیر فیس‌بوک تا جلسه تیم دراپر با فیس‌بوک

این اقدام در پی انتشار خبر جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه خطرپذیر توسط فیسبوک برای توسعه پروژه یک ارز دیجیتال اختصاصی انجام شد. روز دوشنبه ۸ آوریل، ناتانیال پاپر، خبرنگار فناوری نیویورک تایمز، ضمن اشاره به منابع آشنا با این موضوع، اظهار داشت که فیسبوک به دنبال جذب یک سرمایه ۱ میلیارد دلاری است تا پروژه ارز دیجیتال خود را توسعه بخشد. به گفته او، این پروژه مربوط به یک ارز دیجیتال باثبات است و سبدی از ارزهای خارجی که در حساب های بانکی نگه داشته می شود، می تواند ارزش آن را ثابت نگه دارد.

در حالی که شرکت فیسبوک هنوز با انتشار یک بیانیه رسمی این شایعات را تایید یا رد نکرده، دسامبر گذشته شایعاتی راجع به «فیسبوک کوین» توسط بلومبرگ منتشر شد.
پس از بلومبرگ، روزنامه نیویورک تایمز در فوریه سال ۲۰۱۹ گزارش داد که شرکت فیسبوک مشغول کار بر روی یک پروژه سری در رابطه با ارزهای دیجیتال است که توکن آن برای استفاده در برنامه های فیسبوک مسنجر، واتساپ و اینستاگرام معرفی می شود و در هر ماه حدود ۲.۷ میلیارد کاربر خواهد داشت.بر اساس گزارش این هفته بلومبرگ، فیسبوک کماکان در حال تلاش برای راه اندازی این ارز دیجیتال با ثباتو ایجاد یک پشتوانه مالی محکم برای آن است.

در زمان نگارش این مطلب، دراپر در مورد برنامه برگزاری جلسه با فیسبوک، جزئیاتی را به کوین تلگراف اعلام نکرده است.
در همین حال، دفتر فیسبوک در منلوپارک کالیفرنیا، پنج فرصت شغلی جدید را برای دپارتمان بلاک چین فیسبوک اعلام کرده است. پیش از این یک موقعیت شغلی برای استخدام وکیل ارشد با تجربه کاری در زمینه بلاک چین و پرداخت، از طرف این دفتر معرفی شده بود.

منابع:

air.ir/z2fw

air.ir/djft

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…