خانه اخبار آمادگی نیروگاه پره‌سر برای تامین برق و احداث مزارع بیت کوین

آمادگی نیروگاه پره‌سر برای تامین برق و احداث مزارع بیت کوین

0 ثانیه خوانده شده
0
0
253

 

مدیرعامل نیروگاه پره سر گفت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگاوات ظرفیت مازاد تولید برق در این نیروگاه وجود دارد و مشتریانی برای احداث مزارع بیت کوین از این منطقه بازدید کرده‌اند.

به گزارش بیتوبین و به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، غلامرضا امیریان، گفت:

در حال حاضر حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگاوات ظرفیت مازاد تولید برق در این نیروگاه وجود دارد و مشتریانی برای احداث مزارع بیت کوین از این منطقه بازدید کرده‌اند.

مدیرعامل نیروگاه پره سر افزود:

با توجه به میزان کاهش تقاضا از نیروگاه برق حرارتی پره سر این حجم مازاد را می‌توانستیم به مشتریان که متقاضی تأسیس مزارع ماینر بودند، بفروشیم که در همین راستا با هماهنگی شرکت برق حرارتی مشتریان از منطقه بازدید کردند.

منطقه رضوانشهر استان گیلان به دلیل خنک بودن هوا و همچنین در دسترس بودن برق و زمین می‌تواند منطقه مناسبی برای احداث مزارع و ماینینگ ارزهای دیجیتال باشد.

نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر رضوانشهر (استان گیلان، ۱۲۰ کیلومتری شمال‌غربی رشت، در ۵ کیلومتری شهرستان رضوانشهر و در حومه پره‌سر، تأسیس شهریور ۱۳۹۰)، یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۹۶۸ مگاوات است که شامل ۴ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و ۲ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی (جمعاً ۲ بلوک سیکل ترکیبی) در قالب طرح B.O.T (ساخت، بهره‌برداری و واگذاری) است.

 

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فروزان فلاحت پیشه
بارگذاری بیشتر در اخبار

بررسی کنید

بیت کوین با حمایت خریداران مقاومت ۹,۰۰۰ دلار را شکست!

به نظر می رسد قیمت بیت کوین در ادامه روند صعودی خود با حمایت خریداران امروز برای بار دوم ا…